• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Turkcell Gönül Bağı Projeleri - E+ Türkiye

Turkcell, ülkemizde yıkımlara neden olan depremlerin ardından yaraları sarmak için ‘Gönül Bağı Projeleri’ ile harekete geçiyor. Turkcell; istihdamdan üretime, sanattan gastronomiye, psikolojiden eğitime kadar pek çok alanda proje seferberliği başlattı.

Turkcell Gönül Bağı Projeleri

Büyük yıkımlara neden olan depremlerin yaralarını sarmak için ilk günden itibaren sahada çalışan Turkcell, ekosistemindeki pek çok markasıyla afet bölgesinde topluma dokunan kalkınma ve iyilik projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yüzyılın felaketinin ardından deprem bölgesini iyileştirmeye odaklanan Turkcell, ilk aşamadaki 3.5 milyar TL’lik yardım desteği ve geçen ay başlattığı ‘TurkcellİstihdamSeferberliği’nden sonra, şimdi de toplumun her kesimine fayda sağlayacak pek çok projeyi hayata geçirecek. “Bura bizim memleket” diyerek yola çıkan Turkcell, depremden zarar gören şehirlerin tamamındaki depremzedelere, farklı projelerle el uzatarak yaraları yerinde saracak.

Turkcell Gönül Bağı Projeleri

Turkcell, sarsıntı bölgesindeki vatandaşlara istihdamda öncelik sağlamak için #TurkcellİstihdamSefereberliği projesini duyurmuş ve 1.100 bireye iş imkanı sağlayacağını açıklamıştı. Artık de Hatay’a Çağrı ve Mesleksel Eğitim Merkezi kuruluyor. Birinci kademede 50 kişinin işe alınacağı bu merkezde depremzedelerin istihdamı, eğitim alması ve meslek edinmesi sağlanacak. Uzaktan çalışma metoduyla çalışan sayısının artırılması sağlanacak. Turkcell Akademi platformundaki fiyatsız eğitimlerle depremzedelerin yazılım, yazılım test uzmanlığı, robotik kodlama, bulut teknolojiler, satış, pazarlama üzere mevzularda eğitimlerle kendini geliştirmesi ve farklı dallarda iş sahibi olması amaçlanıyor. Mesleksel eğitimleri tamamlayanlara Turkcell, Paycell, Atmosware, Turkcell Küresel Bilgi ve Turkcell Bayii Satış kanallarında iş imkanları sunulacak.

Turkcell afet bölgesindeki esnaf ve KOBİ’leri İşTurkcell ve Paycell ile destekleyecek. Elektronik eser satış pazaryeri Pasaj’da deprem vilayetleri ismine dijital çarşılar kurulacak. Bölgedeki satıcıların eserleri listelenecek.

Turkcell Gönül Bağı Projeleri

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.

Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 

-Instagram, FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap