• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • İzlemeniz Gereken 5 İspanyolca Film - E+ Türkiye

Film severler ve karantina günlerini film izlemeye adayanlar, izlemeniz gereken 5 İspanyolca film önerilerini görmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İspanyolca çalışıyorsanız ya da dili duymaktan keyif alıyorsanız bu filmler sizi ekstra tatmin edecektir.

1)Quién te cantará 

Ünlü şarkıcı Lila Cassen, hafızasını kaybetmiştir ve bu sır hayranlarından saklanmaktadır.Lila’nın büyük bir hayranı olan Violeta’nın yardımı ile kişiliğini hatırlamaya çalışır

2)La habitación de Fermat

Dört matematik uzmanı kendilerini zor bir durumun içinde bulurlar. Kısıtlı süre içinde onlara verilen soruları çözemezlerse bulundukları oda ölüm tuzağına dönüşecektir. Aynı zamanda niye bir araya getirildiklerini ve bunu yapanın kim olduğunu bulmaya çalışırlar.

3)Poesía Sin Fin

Sürrealist yönetmen Alejandro Jodorowsky, kendi gençliğinde yaşadığı hikayeleri oldukça kendine özgü bir şekilde anlattığı bul film özellikle sanat filmi sevenlere hitap ediyor.

4)Mujeres al borde de un ataque de “nervios”

Sevgilisi tarafından yakın zamanda terk edilen dublaj aktristi depresyondadır ve uyku ilaçları ile yaşamaktadır. Bir anda çevresindekiler ile kendini kaos içinde bulan bu kadın sinir krizi geçirme eşiğindedir. Çevresindekilerin hayatları da en az kendisi kadar curcunalıdır

5)Roma

Meksika’nın Roma mahallesinde yaşayan zengin bir ailenin evinde hizmetçi olarak çalışan Cleo’nun hayatından bir parça olarak işlenen bu film 1970’lerde geçer. Cleo’nun kendi dünyası ve çevresindeki dünyayla yaşadıkları aynı zamanda dönemdeki siyasi kargaşa filmde bütün olarak işlenmiştir.

Yorum Yap