• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • İzlemeniz Gereken 4 Seyahat Filmi - E+ Türkiye

Bu yeni yılın ilk günlerini karantinada geçirmeye devam edecek olan seyahat severlere adadığımız ”İzlemeniz Gereken 5 Seyahat Filmi” yazımızla karşınızdayız. Bu karantina sürecinde ne kadar özgürce seyahat edebildiğimiz günlere karşı bir özlem duysak da onu konu alan filmleri izlemek bizi bir nebze mutlu ediyor. Yolda olan kişilerin hikayelerini evlerinize getiren bu filmler, 2021 yılında yapacak olduğunuz rotanız içinde ilham kaynağı olmaya kararlı. 2020 yılının son gününde sizi birkaç saatliğine de olsa eski anılarınıza götürecek olan bu filmlere bakmanızı öneririz. 

1)Wild (Yaban)

Yaban filmi Cheryl isimli genç kadının geçirmiş olduğu travmalar sonrasında kendi iç dünyasına dönebilmek amacıyla Pasifik Crest Yoluna yaptığı bir yolculuğu anlatıyor. Hayatının anlamsızlaştığını hissetmeye başlayan genç kadının  çıkmış olduğu bu yolculukta, kendini bulma hikayesini tüm çarpıcı gerçekliği ile anlatılması dikkat çekmekte. Bu tehlikeli yolculuk sırasında genç kadını çeşitli duygu geçişleri beklemektedir. Başrolde Cheryl karakterine hayat veren Reese Witherspoon dikkat çekiyor.

2)Tracks (Çöldeki İzler)

Çöldeki İzler filmi genç bir kadın olan Robyn Davidson’un Batı Avustralya’da bulunan Alice Springs’e gitmeyi istemesini konu alıyor. Robyn yürüyerek çıkmak istediği bu yolculuk sırasında vahşi hayvanlar ve susuzluk gibi tehlikelerle yüksek olan bu yolculuk için ailesini ve arkadaşlarını zor zar ikna ederek  her şeyi arkasında bırakmaya hazırlanır. Çıkmış olduğu bu yolculukta Robyn’e  National Geographic fotoğrafçısı olan Rick Smolan da katılacaktır. Yol boyunca kendini ve çevresini  tanıma fırsatı sağlayan Robyn bu süreçte birbirleri ile de ilgili birçok şey bulacaktır.

3)The Secret Life of Walter Mitty (Walter Mitty’in Gizli Yaşamı)

Ana karakterimiz olan Walter kendi haline çalışan sessiz genç bir adamdır. Life isimli derginin fotoğraf arşivinde çalışarak hayatını kazanan Walter , yeni iş arkadaşı Cheryl ile tanışması ile beraber eski durağan hayatına veda eder. Walter’ın Cheryl’ e karşı duyguları çıkılmaz bir hal alırken derginin satılma kararı ile işsizlik korkusu Walter’ı kötü etkilemeye başlar. Derginin son sayısında önemli bir fotoğrafın kaybolması ile işleri daha da karışan Walter, kendini hiç bilmediği gizemli bir yolculuk içinde bulur.  Bu yolda Walter ve Cheryl’ı birçok olay beklemektedir.

4)Yolda (On The Road)

Jack Kerouac’ın aynı adlı romanından uyarlanan Yolda (On The Road) adlı filmi Beat Kuşağı’nın en önemli eserlerinden olarak kabul edilir. Dean ve Sal’in  adlı iki gencin sürekli otostop çekip fakat bir varış noktası belirleyemedikleri yol hikayesini anlatıyor. Eserin orjinali birkaç defa cinsellik unsurlarının fazla olmasından kaynaklı olarak sansürlenmiş olsa da, bu eser filmde iki buçuk saatlik bir periyoda sıkıştırılarak aktarılabilmiştir. Aynı zamanda Amerika’yı baştan başa gezmek isteyen gezginler  için önceden izlenmesi gereken bir kuşak filmidir.

Bu yazıda sizlere yeni yılın ilk günlerini evde geçirirken rahatlayabileceğiniz, izlemekten keyif alacağınız bir yazı paylaşmak istedik. ”İzlemeniz Gereken 5 Seyahat Filmi” yazımızda seyahat edemediğimiz bu günlerde bu filmleri izleyerek hayal kurmak bize ilham alıyor. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa aşağıda yorumlarda bizimle paylaşabilir misiniz?

Yazıyı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim…

Yazar: Kardelen Ak

Yorum Yap