• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • İtalya: Tatil Rüyasından Tarih Kokan Bir Durak! - E+ Türkiye

İtalya: Tatil Rüyasından Tarih Kokan Bir Durak!

İkliminin haritalarda topuklu ayakkabıya benzettiği, kiminin aşıklar ülkesi, kiminin de savaşlar coğrafyası olarak bildiği büyüleyici topraklar. Yaklaşık 60 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık 3. ülkesi Batı uygarlığının merkezi…

Tarihin tozlu sayfalarında Batı Roma İmparatorluğunun çöküşüne, Kavimler Göçünden Avrupa’nın Rönesans’ına önemli kültür ve sanat tarihine tanıklık etmiş bir coğrafya. 

Tüm bu zenginlikleriyle Avrupa’da en çok turist çeken bölge olarak göze çarpmaktadır.  Roma, Venedik, Floransa, Milan, Napoli. Başka hangi ülkeden bu kadar çok şehir sayabiliriz ki hiç düşündünüz mü ?

Gelin bu yazıda bu şehirlerde ufak bir tura çıkalım.

Roma:

İtalya’nın başkenti Roma’da adım başı tarihe tanıklık edebileceğiniz anıt, kilise, çeşme, müzeler sizi adeta Rönesans döneminde hissettirecek. Bu şehirde dünyanın 7 harikasından biri olan Kolezyum’u ziyaret edebilirsiniz 

Venedik:

Romantik aşıklar şehri Venedik. Bu yüzen şehirde mimari, sanat eserleri ve fotoğraflarda görmeye alışkın olduğumuz gondolcular. Şehrin kimliğini oluşturan önemli parçalardır. Venedik’e gitmeye fırsatı olmayanlar ise Eskişehir turu ile kendisini Venedik’te gibi hissedebilir

Floransa:

Rönesans’ın başlangıç şehri adım başı Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Dante gibi dünyaca ünlü sanatçıların yıllarca korunmuş olan eserlerine rastlamak mümkün. Adeta bir sanat şehri.

İtalya: Tatil Rüyasından Tarih Kokan Bir Durak!

Milan:

İtalya’da sanata olduğu kadar spora da yüksek bir ilgi var. Futbolun şehri Milan’a hoş geldiniz. Fakat bir İtalya şehrinin sanattan uzak kalabilmesi mümkün değildir. Dünyanın en eski alışveriş merkezi Vittoria 2. Emanuel dünyanın en büyük tiyatro binası ve Leonardo Da Vinci’nin son akşam yemeği tablosunu mutlaka görmemiz gerekir.

Napoli:

Roma ve Milano Dan sonra gelen en büyük 3. şehir diyebiliriz Pompeii Antik Kentinin fotoğraflarına bir şekilde denk gelmişsinizdir. Bu tarihe ve Vezüv yanardağına bu coğrafyada tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca dünya miras listesi kapsamında bulunan Avrupa’nın en büyük saraylarından biri olan  Caserta Sarayını ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Volkan Özyer

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap