• awesome images 0(506) 281 08 09
 • info@eplusturkiye.org
 • Anasayfa
 • İtalya Floransa Staj Programı - E+ Türkiye

İtalya Floransa Staj Programı

Son Başvuru Tarihi: 15 Temmuz 2023

Avrupa Üniversite Enstitüsü (EUI), sosyal bilimler ve beşeri bilimler alanında Avrupa’nın önde gelen kurumu olarak her yıl stajyerlik fırsatları sunmaktadır. Bu benzersiz fırsat, uluslararası bir araştırma kurumunda çalışarak kariyerinizi geliştirme ve Floransa’nın kültürel zenginliklerinden faydalanma imkanı sunmaktadır. EUI’de bir yıl süren ücretli veya üç aya kadar olan zorunlu stajyerlikler mevcuttur. Stajyerliklere cinsiyet, ırk, dil, din gibi herhangi bir ayrımcılık olmaksızın tüm adaylar başvurabilir. Stajyerliklerde EUI’nin birimlerinde çalışacak, yeni beceriler kazanacak ve çeşitli projelere katkıda bulunacaksınız. Başvurular çevrimiçi olarak yapılmalıdır ve seçilen adaylar mülakata davet edilir. Daha fazla bilgi için EUI’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

EUI’deki stajyerlikler, Avrupa’nın önde gelen sosyal bilimler ve beşeri bilimler enstitüsünde profesyonel deneyim kazanma fırsatı sunar. Her yıl, Avrupa Üniversite Enstitüsü (EUI), çeşitli akademik ve mesleki geçmişlere sahip motive yetenekler için bir dizi stajyerlik fırsatı yayınlamaktadır. İşte EUI’deki stajyerliklerle ilgili ana detaylar:

EUI’de Stajyerlik Yapmanın Nedenleri

 • EUI’nin doktora ve sonrası çalışmalar ve araştırmalar için benzersiz bir uluslararası araştırma kurumu olan hedeflerine genel bir bakış kazanma.
 • EUI’nin faaliyetlerini ve birimlerini ilk elden deneyimleme.
 • Akademik çalışmalar veya mesleki deneyimler sırasında edinilen bilgileri uygulama.
 • EUI birimlerinin günlük çalışmaları aracılığıyla yeni mesleki ve kişisel beceriler geliştirme.
 • Çeşitli, çok kültürlü, çok dilli ve çok uluslu bir ortamda heyecan verici projelere ve faaliyetlere katkı sağlama.

Çalışacağınız iş birimi, kütüphane, ICT hizmetleri, Avrupa Birliği Tarihi Arşivi, akademik birimler veya EUI Hukuk Danışmanı ve Veri Koruma Sorumlusu ofisi gibi merkezi idari hizmetlerden biri olabilir.

Elverişlilik Koşulları

Stajyerlik için aşağıdaki koşulları sağlayan adaylar değerlendirmeye alınabilir.

 • Avrupa Birliği Üye Devletleri ve aday ülkelerin ön-üyelik stratejisinden faydalanan ülkelerinin vatandaşları olmak.
 • İngilizce’yi (CEFR seviyesi: B2 veya üstü) iyi derecede bilmek ve görevleri yerine getirmek için gereken düzeyde bir başka Avrupa Birliği dilini tatmin edici bir şekilde bilmek.

Ücretli bir stajyerlik için adaylar şunları sağlamalıdır:

 • Üniversite öğrenimini tamamlamış ve başvuruların son tarihine kadar tam bir derece veya denk bir derece elde etmiş olmak. Diploma alınan ülkenin yasalarında gereken minimum ulusal nitelikler Ek’te listelenmiştir (pdf).
 • Son üniversite diplomasını başvurunun son tarihinden üç yıldan uzun bir süre önce almış olmak. Üniversite çalışmalarına devam eden stajyer adayları için üç yıl kuralı geçerli değildir.

Ücretsiz bir stajyerlik için adaylar şunları sağlamalıdır:

 • Tanınmış bir üniversite lisans programına kayıtlı olmak.

Tür ve Süre

Stajyerliğin türü ve süresi şu şekilde belirlenir:

A) Ücretli stajyerlik: en fazla bir yıl süreyle. Gerekçeli durumlarda, en az 3 aylık süre olmak kaydıyla daha kısa stajyerlikler de kabul edilebilir.

Stajyer aylık 1.340 € hibe alacak (1 Mayıs 2023 tarihinden itibaren). Floransa dışından atanmış bir ücretli stajyer, stajyerliğin başında ve sonunda gerçekten yapılan seyahat masraflarının geri ödenme hakkına sahiptir.

B) En fazla 3 ay süren ücretsiz stajyerlik.

Ücret almayan stajyerler, kurumlar arası anlaşma ile belirlenen şekilde ev üniversitelerinden/organizasyonlardan bir hibe alabilirler.

Stajyerlikler Şubat, Nisan, Haziran, Eylül ve Kasım’ın 1. gününde başlamalıdır.

Her iki durumda da sağlık sigortası zorunludur ve istek üzerine Enstitü aracılığıyla temin edilebilir. Stajyerler, Enstitü’nün Cigna Life Insurance Company NV/Cigna International Health Services BVBA (Polis No: 910.K88) ile yaptığı toplu sigorta poliçesi kapsamında kaza riskine karşı korunurlar.

Stajyerlik için Açık Çağrılar

 • Muhasebe Servisinde İdari Stajyer,
 • Arşivci Stajyer,
 • Sesli Görsel Arşivci Stajyer,
 • Diğer stajyerlik fırsatları: İletişim Servisi’nde stajyerlik, Kütüphane’de stajyerlik.

Ek Bilgi: Sadece mülakata davet edilen adaylar, EUI’den seçim durumuyla ilgili bilgi alacaklardır. Başvurunuzun 3 ay içinde cevap almadıysanız, başvurunuzun o dönemde başarılı olmadığını varsayabilirsiniz, ancak ilgi duyduğunuz herhangi bir gelecekteki boş pozisyon için başvuruda bulunmaya devam edebilirsiniz.

İtalya Floransa Staj Programı

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram, FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap