• awesome images 0(506) 281 08 09
 • info@eplusturkiye.org
 • Anasayfa
 • Büyük Avrupa Turu - Erasmusplus Türkiye - E+ Türkiye

Avrupa’yı gezmenin en kolay ve eğlenceli yolunu oluşturduk. Gençlerle dolu, enerjik Avrupa Otobüsü ile
Yurt Dışını Keşfediyoruz.

Avrupa Otobüsü 6-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecektir.

 

Tur Programı

1.gün
İstanbul hareket
Sofya (Bulgaristan)
Belgrad (Sırbistan)
Konaklama

2.gün
Budapeşte (Macaristan)
Konaklama

3.Gün
Viyana (Avusturya)
Prag (Avusturya)
Konaklama

4.Gün
Prag (Çek Cumhuriyeti)
Dresden (Almanya)
Gece Yolculuğu

5.gün
Amsterdam (Hollanda)
Konaklama

6.gün
Brugge (Belçika)
Paris (Fransa)
Konaklama

7.gün
Paris (Fransa)
Gece Yolculuğu

8.gün
Lugano (İsviçre)
Como (İtalya)
Milano (İtalya)
Konaklama

9.gün
Milano (İtalya)
Venedik (İtalya)
Konaklama

10.gün
Floransa (İtalya)
Pisa (İtalya)
Roma (İtalya)
Konaklama

11.gün
Roma (İtalya)
Vatikan (İtalya)
Roma (İtalya)
Konaklama

12.gün
Pompei (İtalya)
Bari (İtalya)
Gemi Konaklama (İtalya)
Konaklama

13.gün
Selanik (Yunanistan)
Kavala (Yunanistan)
Türkiye

 

 

TUR ÜCRETİ : 2000 € Yerine Özel 1500 Euro

 

 

 

1.GÜN

İSTANBUL-KAPIKULE-SOFYA-BELGRAD(K)

Tur öncesi katılımcılarımıza iletilecek durak ve saatlerde buluşuyor ve kısa bir bilgilendirmenin ardından yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşıp, Gümrük ve Pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Sabah saatlerinde ilk durağımız olan Sofya’da bir mola veriyor ve otobüsle Sofya panoramik şehir turunu geçekleştiriyoruz. Ardından Sofya’nın bağımsızlık sembolleri arasında gösterilen ve en ünlü noktası Alexander Nevski Katedrali yanında park ederek hem katedrali sonrasında ise hiç sönmeyen ateş anıtını, Ulusal Sanat Akademisi gibi yapıları görüyor ve programa uygun olması halinde kısa bir serbest zaman verip Sofya programını tamamlıyoruz. Gezi sonrası Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Bulgaristan ve Sırbistan arasında bir sınır kapısı geçişi olacağından tekrar turumuzda Kale Meydanı (Kalemegdan), Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi ve Knez Mihailova Caddesi görülecek yerler arasında bulunuyor. Sonrasında serbest zaman veriyoruz. Şehir turu ve serbest zaman sonrası konaklama Belgrad otelimizde.

 

 

2.GÜN

BUDAPEŞTE(K)

Otelimizde sabah erken yapacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ve Sırbistan- Macaristan sınır geçişinin ardından Macaristan’ın başkentine varıyoruz. Orta Avrupa’nın kalbi, doğunun Paris’i, özgürlüğün başkenti gibi tanımlamaları olsa da Budapeşte’ye en yakışan tanım Tuna’nın İncisi olsa gerek. Tuna nehrinin hayat verdiği, Buda ve Peşte olarak iki farklı kentin birleşmesiyle oluşuyor Budapeşte. İhtişamlı mimarisi, cıvıl cıvıl sokakları, Osmanlı döneminden kalan kaplıcaları, her biri ayrı güzellikteki köprüleri, kentin her yerini süsleyen heykelleri ve ışıl ışıl gece siluetiyle büyüleyici bir şehir. Belirtmekte fayda var ki Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri diyebiliriz Budapeşte için. Romantik ve huzurlu olmasının yanında savaşların ve taşıdığı sosyalizm döneminin izleri yüzünden hüzünlü bir tarafı da var. Yaşadığı olumsuzluklar ve yıkımlardan güçlü bir şekilde çıkmış olan şehir, bugün Avrupa’nın en yüksek enerjili, en dinamik ve en çok ziyaret edilen başkentlerinden biri.

Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz. Budapeşte’de ilk göreceğimiz yer Unesco tarafından koruma altına alınan Kahramanlar Meydanı oluyor. Sonrasında panoramik olarak Andrassy Caddesini ve cadde üzerindeki önemli yerleri görüyoruz. Sonrasında Aziz Stephan Bazilikasını görüp yemek ve şehri keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizle Budapeşte’nin tüm ihtişamını keşfedeceğimiz 1 saatlik tekne turumuza geçiyoruz (Ekstra). Tekne turu sonrası otelimize transfer. Konaklama Budapeşte otelimizde.

 

3.GÜN

VİYANA- PRAG(K)

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Viyana’da ilk noktamız Schönbrunn Sarayı. Her yıl 9 milyona yakın ziyaretçi ağırlayan, Avusturya’nın en çok ziyaret edilen tarihi yapısı olan ve muhteşem bahçelerin arasında yer alan Schönbrunn Sarayı, Avusturya’nın zengin tarihi geçmişini simgeliyor. 1441 odalı sarayın 45 İmparatorluk Dairesi, bahçeleri, hayvanat bahçesi ve Palm House yapısı ziyarete açık. Daha sonrasında 1.Viyana’ya geçiyoruz. Panoramik turumuz esnasında Viyana Opera Binası, Ulusal Tarih Müzesi, Ulusal Doğa müzesi, Hofburg Sarayı, ünlü Graben caddesi ve Aziz Stefan Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında serbest zaman. Viyana gezimiz sonunda konaklamak üzere Prag’a hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Çekya’nın başkenti Prag’a varıyoruz. Konaklama Prag otelimizde.

 

4.GÜN

PRAG-DRESDEN

Sabah kahvaltımızı yapıp valizlerimizi otobüse yerleştirdikten sonra Prag’ı keşfe çıkıyoruz. Prag, Vltava Nehrinin iki yakasında, Bohemya’nın merkezinde yer alıyor. 1000 yıldır Çekya‘nın politik, kültürel ve ekonomik merkezi. Londra, Paris, Roma, Madrid ve Berlin’in ardından Avrupa’nın en çok ziyaret edilen 6. şehri olarak dünyanın en popüler turist merkezlerinden Prag, diğerlerinden daha küçük bir şehir olsa da Arnavut kaldırımlı sokakları ve zaman yolculuğuna davet eden tarihi noktaları ile her daim kalabalık. Bir ismi de ‘Bin Kuleler Şehri’ olan Prag’ın, 1100 yıllık şehir silueti, kenti Avrupa’nın en değerli mücevherlerinden birisi haline getiren sayısız muhteşem kilise çatılarını yükselen eski kulelerden oluşuyor. Baktığınız her yer sapasağlam duran antik Prag Kalesi’ne kontrast oluşturacak şekilde gotik, barok, Rönesans ve yeni sanat stilinde en iyi eserlerle donatılmış durumda. İlk noktamız Prag Kalesi. Prag Kalesi’ni ve kale içerisinde bulunan muazzam mimarisiyle göz dolduran Aziz Vitus Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında 2. Dünya Savaşı sırasında Hitler’in bile bombalamaya kıyamadığı Prag kentini keşfimiz devam ediyor. Şehri ikiye ayıran Vltava Nehri üzerindeki ünlü Charles Köprüsünden geçerek Eski Şehir’e doğru hareket ediyoruz. Karl Köprüsü üzerindeki heykelleri yerinde gözlemledikten sonra Astronomik Saat, Tyn Klisesi gibi büyüleyici yapıların bulunduğu Old Town Meydanı’na gidiyoruz. Yüzyıllardır korunan Orta Çağ mimarisini bol bol fotoğraflayarak albümlerimizdeki yerini aldırıyoruz. Ardından Almanya/ Dresden’e hareket. Ev sahipliği yaptığı kültürel miras ve sanat eserleri nedeniyle ‘’Almanya’nın Floransa’sı’’ olarak bilinen kenti keşfe başlıyoruz. Elbe Nehri’nin kıyısında konumlanmış sarayların kuleleri ve kubbelerinin oluşturduğu muhteşem manzaraya karşı hatıra fotoğrafları çekiniyoruz. Dresden’de Residenzschloss(Kraliyet Sarayı) Bruhl’s Terası, Martin Luther anıtı ve Frauenkirche Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Hollanda’ya doğru gece yolculuğu ile hareket ediyoruz.

 

5.GÜN

AMSTERDAM(K)

Gece yolculuğumuzun ardından öğlen saatlerinde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dayız. Rotamızın en kuzey şehrini keşfe hazır mıyız? Amsterdam, insanı kendisine hayran bırakacak etkileyici bir mimariye ve eğlenceli bir atmosfere sahip güzel bir şehir. Güzel kelimesi aslında Hollanda’nın başkenti Amsterdam‘ı tarif etmek için biraz basit kalıyor. Çünkü bu şehir sadece önemli turistik yerleriyle gezilip-görülecek bir yer değil aynı zamanda sunduğu özgür atmosferi, güvenli sokakları, nefis kafeleri, eğlenceli gece hayatı ve etkileyici müzeleriyle tam da yaşanılacak bir şehir. Amsterdam’ın en güzel yanı ise herkes için mutlaka yapılacak bir şeylerin olması. Amsterdam’daki bisiklet trafiğine dikkat ediyoruz, çünkü bu şehirde en pratik ulaşım bisiklet. Dolayısıyla ciddi bir yoğunluk söz konusu. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel bu şehirde bol bol gezip önemli noktaları ziyaret ediyoruz. Dam Meydanı, Amsterdam kanalları, Red Light District, Damrak, Tarihi tren istasyonu ve Mademe Tussauds Müzesi dolu dolu Amsterdam gezimiz esnasında göreceğimiz yerler. Sonrasında serbest zaman ve otele hareket ediyoruz. Konaklama Amsterdam otelimizde.

 

6.GÜN

BRUGGE – PARİS(K)

Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası harekete geçiyor ve Belçika’nın en güzel şehri olan Brugge’e doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 3 Saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Batı Flandre bölgesinin başkenti ve gurur kaynağı Brugge’e ulaşıyoruz. Çikolata ve biraları, dantelleri ve çiçek pazarlarıyla Avrupa‘nın günümüze kadar gelebilmiş önemli orta çağ kentlerinden biri olan kent, gerçek anlamda büyülü bir dünya. Burjuva yaşam, büyüleyici ve harika bir atmosfer Brugge’ün eş anlamlarından dersek yanlış olmaz. Dolambaçlı Orta Çağ caddeleri, birbirinin içine giren su kanalları ve ortaçağ Gotik mimarisi insanı keşke buradan hiç ayrılmasam dedirtiyor. 13. yüzyılın tüm ihtişamını gözler önüne seren, taş yapı evleriyle, her yerinden fışkıran tarih ve kültürüyle, marketleri ve çikolata dükkânları ile UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınması pek de sürpriz sayılmaz. Unutmayalım ki Belçika çikolatasıyla ünlü bir ülke; Tatlı yiyelim tatlı konuşalım. Brugge’de Gezilecek Önemli Yerler; Grote Markt Old St. John’s Hospital, Historium Müzesi, Brugge Çan Kulesi. Kısa bir serbest zaman ardından Belçika’dan ayrılıyor ve Paris’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Fransa’nın başkentine varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Otelimize yerleşme sonrası serbest zaman ve dinlenme. Konaklama Paris Otelimizde. Karayolları trafik yönetmeliği uyarınca otobüsümüz 24 saat kontak kapatacaktır.

 

7.GÜN

PARİS

Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze yerleştiriyor ve Paris gezisine seri bir şekilde başlıyoruz çünkü bu şehir gerçekten çok güzel. Paris gezimizi dünyanın en iyi ve en alternatifli güzergahlara sahip metro ile yapacağız. Bugün dünyanın en çok ziyaret edilen şehri, görkemli Paris’i keşfe çıkıyoruz. Paris’te Gezilecek Önemli Yerler; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Champs- Elysees Bulvarı, Arc de Triomphe (Zafer Takı), Ressamlar Tepesi ve Sacre Core Bazilikası. Dolu dolu geçen bir günün ardından otobüsümüze biniyor ve gece yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme otobüsümüzde.

 

8.GÜN

LUGANO – COMO– MİLANO(K)

Gece yolculuğumuzun ardından İlk durağımız Lugano oluyor. Huzur dolu bir sabaha uyanmaya ne dersiniz. Dağlarına çıkmaya pek vaktimiz olmayacak olsa da Lugano gölü İsviçre’nin harika doğasına bir örnek. Lugano ziyaretimizde güne göl kenarında bir yürüyüşle başlayabilir, San Lorenzo katedralini görebilir ardından festivallere ev sahipliği yapan ve Luganoluların buluşma noktası olan ve Neoklasik mimaride yapılan Belediye Binasının da bulunduğu Riforma meydanındaki kafe ve restoranlarda oturabilirsiniz. Riforma Meydanını kesen Nassa Caddesi de şehrin alışveriş caddesidir. Göl kenarındaki Lugano kordonunda bulunan Santa Maria degli Angioli Kilisesi, İsviçre’deki o dönemin en ünlü freskleri olarak bilinen erken bir Rönesans başyapıtına “Tutku ve Çarmıha Geriliş“e ev sahipliği yapar. Lugano’da Ciani Parkında da vakit geçirebilirsiniz. Lugano’dan öğlen ayrılıyor ve 1.5 saatlik mesafedeki ikinci şehrimiz İtalya’da modanın başkenti Milano’ya ulaşıyoruz. Panoramik Milano gezimiz sonrası serbest zaman ile Milano sokaklarında kayboluyoruz.  Daha sonra dinlenmek için otelimize geçiyoruz. Konaklama Milano Otelimizde.

 

9.GÜN

MİLANO – VENEDİK(K)

Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze yerleştiriyor ve Milano Gezimize başlıyoruz. Modanın kalbini tutmaya hazır olun lütfen kemerlerimizi bağlıyoruz ve Milano’yu keşfetmeye başlıyoruz. Milano’da Sforzesco Şatosu, dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II , İsa’nın son akşam yemeği freskinin yer aldığı Santa Maria delle Grazie Kilisesi ve harika freskleri bulunan önereceğimiz diğer kiliseler ile şehrin dokusu en iyi korunmuş, tarihi bölgesi Cinque Vie gezilecek yerler arasında. Daha sonra 14:00 gibi şehirden ayrılıyoruz ve Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Venedik’e gidebilmek için liman yakınlarında otoparkta otobüsümüzden iniyor ve bizleri San Marco Meydanı’na ulaştıracak olan vapuretto’ya biniyoruz(ekstra). Tekne yolcuğumuz sonrası Venedik’i keşfe başlıyoruz. Ahlar Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan Kulesi, San Marco Bazilikası ve Meydanı gezilecek noktalarımız. Dileyen misafirlerimiz bu güzel şehri gondol turu(ekstra) ile taçlandırarak kanallar içerisinde gezebilir. Büyük Kanal üzerinde bulunan Rialto köprüsü önünde kartpostallık fotoğraflar çekinebilir ve hediyelik alışverişi yapabilirsiniz. Venedik gezimiz sonrası otelimize hareket. Konaklama Venedik otelimizde.

 

10.GÜN

PİSA – FLORANSA– ROMA(K)

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından İtalya denince akla gelen şehirlerden biri olan Floransa’ya doğru hareket ediyoruz. Birbirinden güzel mimarileri ile görenleri kendine hayran bırakan İtalyan şehri, gezilecek yerleri, tarihi dokusu ve muhteşem atmosferiyle sizlere harika bir gezinin kapılarını aralıyor. Keyifli yolculuğumuzun ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Vecchio Köprüsünü gördükten sonra Signoria Meydanı’na geçiyoruz. Michelangelo tarafından yapılan Davut Heykeli’nin replikası bu meydanda bulunuyor. Ayrıca Floransa’nın en ikonik yapılarından biri olan Vecchio Sarayı da bu meydanda yer alıyor. Ardından katedrali daha yakından göreceğimiz Duomo Meydanı’na hareket ediyoruz. Gezilerimizin ardından serbest zamanımız başlıyor. Ardından rehberimizin belirleyeceği yer ve saatte buluşup Pisa’ya hareket ediyoruz. Şehrin simgesi haline gelen Pisa Kulesi, 1063 yılında yaptırılan Pisa kentinin Piazza dei Miracoli meydanında yer alan İtalya’nın dünyaca ünlü yapılarından biridir. 56 metre yüksekliğindeki kulenin tepesine 294 basamaklı bir merdivenle çıkılmakta ve turistler bu noktada fotoğraf çektirebilmek için uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Temelde düz olarak inşa edilen çan kulesi, yapının yer aldığı toprak elverişsiz olduğu için çökmek yerine eğilmeye başlamış ve bugünkü halini almıştır. Avrupa’da dev bir akım olan Orta Çağ sanatının en önemli merkezi olan Piazza dei Miracoli – Katedral Meydanı, kent merkezinde yer alan 8 bin 87 hektarlık bir alan üzerine kurulu meydandır. Dünyanın en iyi mimari komplekslerinden biri olan meydan, Katolik Kilisesi tarafından da kutsandıktan sonra etrafı dört büyük dini yapı tarafından çevrelenmiştir. Diğer yandan Katedral Meydanı, 1987 yılından beri UNESCO tarafından koruma altına alınan Pisa’nın en ünlü turistik meydanlarından biridir. Pisa gezimiz sonrası Roma’ya doğru hareket ediyoruz. Konaklama Roma otelimizde.

 

11.GÜN

VATİKAN – ROMA(K)

Sabah kahvaltımızın ardından Vatikan ile gezimiz başlıyor. Avrupa’nın en küçük ülkesi Vatikan’a hoş geldiniz! San Pietro Meydanı’na hareket ediyoruz ve Hristiyanlığın Merkezi’ni keşfe başlıyoruz. Vatikan ya da resmi ismi ile Vatikan Şehir Devleti, İtalya’nın Roma şehrinde, Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi. Bir yandan da dünyanın metrekare başına en çok turist düşen kenti. Roma’nın içinde, yüksek duvarlarla çevrili Vatikan dünyanın en değerli müzelerine ve sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Katoliklerin dini merkezi olan Vatikan, Aziz Petrus Meydanı, Aziz Petrus Bazilikası her biri sanat eseri olan Vatikan Müzeleri ve Vatikan Bahçeleriyle her santimetre karesi sanatla, sanatçılarla yoğurulmuş özel bir bölge. İsviçreli Muhafızlar Kıtası olarak da bilinen geleneksel muhafızlardan oluşan 100 kişilik küçük bir orduyla korunuyor. Aziz Petrus Meydanı ve Aziz Petrus Bazilikası Vatikan’da göreceğimiz önemli noktalardan. Sonrasında Roma şehir gezimize devam ediyoruz.

Roma, antik dönemden bu yana, sadece Avrupa’nın değil dünyanın merkezinde olmayı başarmış şehirlerden birisi. Roma İmparatorluğuna başkentlik yapmış bu şehir bugün Avrupa kültürünün merkezleri arasında yer alıyor. Rönesans başyapıtları, modern mimari ve yapıların her birinin ahenkle dağıldığı şehrin tarih kokan daracık sokaklarında herkese hitap edecek sürprizler bulabiliyorsunuz. Tiber Irmağı üzerinde yedi tepe üzerine kurulmuş Roma, şüphesiz dünyanın en özel şehirlerinden biri.Roma gezimiz belki de en uzun yürüyüş yapacağımız yer olcak o yüzden tüm gün yürümeye hazır olun. Göreceğimiz yerler arasında San Angelo Kalesi, Navona Meydanı, Dört Nehir Çeşmesi, Panteon, Trevi (Aşk) Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Via Del Corso, Roma Forumu ve Colosseum. Dolu dolu geçen bir Roma gününün ardından serbest zaman ve sonrasında otele hareket. Konaklama Roma otelimizde.

 

12.GÜN

ROMA – BARİ(K)

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Bari’ye hareket ediyoruz. Liman kentinde kısa bir alışveriş molasının ardından bizleri Adriyatik Denizi’nde yapacağımız yolculuk ile Yunanistan’a götürecek olan gemimize biniyoruz. Konaklama gemideki kamaralarımızda.

 

13.GÜN

SELANİK-KAVALA-İSTANBUL

Sabah gözlerimizi Igoumenitsa’da açıyoruz. Yunanistan’ın bu önemli liman kentinden Selanik’e hareket. Ege’nin en önemli liman kentlerinden biri olan bu şehirde ilk ziyaret noktamız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı ev. Atamızın anısına saygılarımızı sunduktan sonra Kordon’a hareket. Beyaz Kule, Aristotelus Meydanı, Galerius Kemeri göreceğimiz yerler arasında. Selanik gezimizin ardından Kavala’ya geçiyor ve meşhur Kavala Kurabiyesini tadıp hediyelik alacağımız tesise uğruyoruz. Ardından İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyor ve gümrük işlemlerinin ardından freeshop alışverişi yapıyor ve ülkemize dönüyoruz. Sabaha karşı İstanbul’a varıyor ve katılımcılarımızla vedalaşıyoruz. Başka bir rotada tekrar görüşmek üzere, seyahatle kalın.

 

 

 

 

Tur ücreti ne kadar?

Tur ücreti kısa bir süreliğine 2000€ yerine 1500€’dur. Ardından artış olacaktır.

100€ kapora ücreti bulunmaktadır. Sizlere ileteceğimiz bilgiler üzerinden kapora ödemenizi yaptıktan sonra kaydınız kesinleşecektir.

Kalan 1400€ ücreti tur tarihinden 1 ay önceye kadar tamamlamanız gerekmektedir. Dilerseniz kredi kartı ile dilerseniz havale/eft yöntemleri ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı ile vade sayısına göre %4-12 vade uygulanmaktadır. Havale/eft yöntemlerinde ise bu durum olmayacaktır.
Havale/eft ödemeleri 8 taksit yapılabilmektedir.

1) Tur ücretine hangi hizmetler dahil?

-Tur otobüsleri ile ulaşım
-Programda belirtilen otel konaklamaları (9 gece)
-Bari-Igoumenitsa Gemi Bileti
-Gemi Yolculuğunda 4 kişilik kamaralarda konaklama (1 gece)
-Otellerde Açık Büfe/Set Menü Sabah Kahvaltıları
-Türkçe Rehberlik
-Otobüs içi sınırlı ikram
-30.000 Euro Teminatlı Seyahat sağlık sigortası(Bordo Pasaportlular için)
-Tüm şehir ve Ülke Vergileri, VAT, TAX
-Bagaj Hakkı(Orta Boy Valiz Max 20 kg Olmalı) ve Küçük El çantası

2) Tur ücretine hangi hizmetler dahil değil ?

-Pasaport ve Vize Ücretleri
-Yurtdışı Çıkış Harcı
-Kişisel Harcamalar ve Akşam Yemekleri
-Gece yolculuğu yapılan günler için ertesi gün sabah kahvaltısı
-Venedik Vaporetto Ücreti
-Katılım Sağlanan Aktivite Ücretleri

3) Bu tur güvenilir mi? Hangi acente tarafından yapılıyor?

ErasmusplusTurkiye olarak 9 yıllık tecrübemiz ile katılımcılarımıza daima en uygun fiyatlı ürünleri en yüksek performanslar ile sunduk, sunmaya devam ediyoruz. Avrupa Otobüsü projesi kapsamında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından A Sınıfı Acenta olarak sınıflandırılmış, tecrübeli ve profesyonel bir ekibe sahip olan ”Mono Turizm” ile işbirliği yapıyoruz. Mono Turizmi Tursab resmi sitelerinden A-13322 Tursab numarası ile sorgulatabilirsiniz.

4)Vize ve pasaport işlemleri nasıl oluyor

Pasaportu olmayan katılımcılarımızın İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü üzerinden başvuruda bulunarak pasaport çıkartmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Bordo pasaport sahipleri ise şirketimiz üzerinden multipass(çok girişli) Schengen vizesi başvurusunda bulunmalıdır.
Tüm bu süreçte tecrübeli ekibimiz tarafından ücretsiz danışmanlık sağlanmaktadır.
*Pasaport, vize işlemlerinin ücretleri katılımcıya aittir.

5) Vize kesin çıkıyor mu?

Vize başvurusunda katılımcının kişisel profili çok önemlidir. Vizenin olumlu sonuçlanması adına gerek evrak hazırlıkları gerekse vize prosesi boyunca üstümüze düşen her şeyi şirketçe eksiksiz yapıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı turlarında %96 oranında olumlu vize sonucu aldığımızı da belirtmek isteriz.

6) Otobüsle yolculuk zor olmuyor mu?

Turlarımızda kullandığımız otobüslerimiz bu tarz yolculuklar için özel tasarlanmış lüks ve rahat otobüslerdir. Ayrıca 13 günlük turumuzun sadece 2 gecesini otobüsümüzde geçireceğiz, diğer geceler Avrupa’nın birbirinden güzel şehirlerindeki otellerimizde ve dönüş yolcuğunda gemide konaklayacağız. Her gün gözlerimizi yeni bir ülke ve şehirde açmanın ve sınırsız eğlencenin tatlı yorgunluğunu ise kabul ediyoruz.

7) Yemek işini nasıl halledeceğiz?

9 gece otel konaklamamızda sabahları kahvaltılarımızı otelimizde yapacağız. Diğer kahvaltı ve ara öğünler için seyahat öncesi kurulacak whatsapp gruplarındaki yönlendirmelerimizle sizlere hazırlatacağımız seyahatinizde tüketebileceğiniz tarzda hazır yiyeceklerden oluşan gıda çantamızı kullanacağız. Bunların dışında şehirlerin kendilerine özgü tatlarını en uyguna deneyimleyebileceğiniz yerleri de koordinatörlerimizden öğrenebilirsiniz.

8) Talep eden herkes turlarınıza katılabiliyor mu?

Turumuza yapılan başvurular ekibimiz tarafından incelendikten sonra kabul edilen katılımcılarımıza cep telefonları üzerinden dönüş yapılacaktır. Bu noktada, sınırlı olan kontenjanlarımızı Otobüslü Avrupa Turu’na uyum sağlayacağını düşündüğümüz, 18-39 yaş aralığındaki uygun katılımcılar seçilecektir. Otobüslerimizde yaş ve cinsiyet dengesine dikkat edilmektedir.

9)
Bu kısa sürede bu kadar şehri gezebilecek miyiz?

Tur  programlarımızı süremizi nasıl ve ne kadar verimli kullanabiliriz düşüncesiyle hazırlıyoruz. Daha önce defalarca gittiğimiz ve gezdiğimiz şehirler arasında adil bir dağılım yaparak otel konaklamalarımızı da diğer şehirlerden bir adım öne çıkan, Avrupa turizminde ön planda olan şehirlere koyuyoruz. Sofya’ya ayırdığımız zamanla Paris’e ayırdığımız zaman bir olmamakta. Turda zorunlu ulaşım sürelerine uygun planlanan konaklamalar olmaktadır.

10) Konaklama yapılacak oteller nasıl?

Yıllardır tercih ettiğimiz ve katılımcılarımızın da memnuniyetini sağlayan 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklıyoruz. Temizlik, güvenlik, konfor ve wifi en önem verdiğimiz kriterler.

11) Kişisel harcamalarımız ne kadar tutar?

Kişisel harcamalara bir limit koyamamakla birlikte, 13 günlük bir turda ortalama minimum 300 maksimum 700 Euro arasında bir harcama sizlere rahat bir seyahat imkanı sağlar. Bu noktada yıllardır aynı rotaları gezen ve gezdiren koordinatörlerimiz sizlere şehirlerde nerelerde ne yenir, nereden daha uyguna yenir, en ucuz hediyelikleri nereden alabilirsiniz gibi yönlendirmelerde bulunacaklar. Bu sayede harcamalarınız beklediğiniz kadar olmayacaktır.

12) Yolculuk için yanımıza ne almalıyız? Bagaj hakkımız nedir?

Yolculuğunuza 1 orta boy valiz  (bagaja) 1 adet de sırt çantası (otobüsün üst kısmında, yanınızda olacak) getirebilirsiniz.

Seyahatinizi kolaylaştıracak, oradaki ekstra masraflarınızı en aza indirmenizi sağlayacak çanta hazırlama tricklerimiz ise seyahatlerimizden önce kurulan katılacağınız turun Whatsapp grubu üzerinden sizlerle paylaşılacak.

 

Dahil Olanlar 
-Tur otobüsleri ile ulaşım
-Programda belirtilen otel konaklamaları (9 gece)
-Bari-Igoumenitsa Gemi Bileti
-Gemi Yolculuğunda 4 kişilik kamaralarda konaklama (1 gece)
-Otellerde Açık Büfe/Set Menü Sabah Kahvaltıları
-Türkçe Rehberlik
-Otobüs içi sınırlı ikram
-30.000 Euro Teminatlı Seyahat sağlık sigortası(Bordo Pasaportlular için)
-Tüm şehir ve Ülke Vergileri, VAT, TAX
-Bagaj Hakkı(Orta Boy Valiz Max 20 kg Olmalı) ve Küçük El çantası

 

 

Dahil Olmayanlar

-Pasaport ve Vize Ücretleri
-Yurtdışı Çıkış Harcı
-Kişisel Harcamalar ve Akşam Yemekleri
-Gece yolculuğu yapılan günler için ertesi gün sabah kahvaltısı
-Venedik Vaporetto Ücreti
-Katılım Sağlanan Aktivite Ücretleri

Bilgini Bırak Seni Arayalım

15 Replies to “Büyük Avrupa Turu – Erasmusplus Türkiye”

 • Baki Ekrem Güdevi

  18 Oca 2023

  merhaba bana bu e-posta adresinden ulaşabilirmisiniz?

  Doğan Can Karabudak

  25 Mar 2023

  Merhaba,

  Mail yoluyla tarafınıza ilettik. Lütfen kontrol ediniz.

  Ayşe Sarıtaş

  26 Oca 2023

  Avrupa gezisi için başvuru nerden yapılıyor pek açık değil

  Doğan Can Karabudak

  25 Mar 2023

  Merhaba,

  Mail yoluyla tarafınıza ilettik.

  Hande Aras

  18 Şub 2023

  ErasmusplusTurkiye Otobüs ile Avrupa Turunuza katılmak istiyorum . Bana dönüş sağlarsanız çok memnun olurum.

  Doğan Can Karabudak

  25 Mar 2023

  Merhabalar,

  Mail adresinizden tarafınıza iletişime geçilmiştir.

  Anar Abdullayev

  01 Nis 2023

  Merhabalar.
  Avrupa turuna katılmak istiyorum. Başvuru nereden yapılıyo ?

  Sude Naz Yargıç

  27 Nis 2023

  Nasıl başvuru yapılıyor tarafıma ulaşırsanız çok sevinirim:)

  Sude Naz Yargıç

  27 Nis 2023

  Nasıl başvuru yapılıyor bana gmailden bilgi verirseniz çok mutlu olurum ulaşırsanız çok sevinirim:)

  Zelal Durmuş

  16 May 2023

  Avrupa gezisi için başvuru nereden yapılıyor

  Yusuf Atmaca

  05 Haz 2023

  Fiyat hakkında bilgi almak istiyorum.

  Cihan cazır

  04 Tem 2023

  Geziyle ilgili ücretlendirme nasıl oluyor

  Güz Gözde

  25 Tem 2023

  Merhabalar, benim başvuruma mailden bir dönüş yapılmadı, bir bekleyiş süresi var mı?

  Zeynep Şener

  29 Ara 2023

  Herhangi bir yaş sınırı var mı ?
  Ayrıca nereden başvuru yapabilirim?

  Mustafa Gündüz

  30 Ara 2023

  avrupa turu Başvurusu nereden yapılıyor

Yorum Yap