• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Avustralya'da Work and Study - Erasmus+ Türkiye

YURT DIŞINDA OKU VE ÇALIŞ | Work and Study

Work and Study nedir? Bir yandan öğrenim görürken aynı zamanda yarı ya da tam zamanlı olarak maaşlı yurt dışında çalışma imkanları tanıyan Work & Study (Oku ve Çalış) programları her geçen yıl popülerliğini daha da arttırmaktadır. Bu programlar sayesinde öğrenciler yurt dışı eğitim bütçelerine katkıda bulunmakla kalmayıp edindikleri yurt dışı iş deneyimi ile de çalışma hayatında rakiplerinin önüne geçmektedirler. Work and study hakkında sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Avustralya’da Dil Okulu

Eğitiminizi tatile dönüştüren cennet köşesi Avustralya, her yıl BM tarafından “en yaşanılır 5 ülkeden biri” olarak seçilmiştir. 20 milyonu aşkın sıcakkanlı halkı, doğal güzellikleri, trafik problemlerinin yaşanmaması, bahçeli ve müstakil konutları, düşük suç oranına sahip olması, tropikal iklimi sayesinde her tür spor ve eğlence olanağının sunulması kısaca yüksek yaşam standartlarına sahip olması sonucu 2013 yılı içerisinde dünyanın en mutlu ülkesi olarak nitelendirilmiştir.

Work and Study programı hakkında bilgi ve danışmanlık için BURADAN form doldurabilirsiniz.

Avustralya her yıl yaklaşık 200.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası öğrencilerin Avustralya’da eğitim almayı seçmelerin başlıca nedenleri;

* Kaliteli dil okulları ve kaliteli eğitim
* Yüksek yaşam standardı
* Egzotik doğal hayat
* 16 hafta üzeri eğitimlerde FULL TIME çalışma izni olması
* Çok kültürlü bir ülke olması
* Vatandaşlarının arkadaş canlısı ve eğlenceli olması
* Nitelikli mezuna açık bir ülke olması
* Dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olması

Avustralya Dil Okulu Vizesi

Türkiye vatandaşlarının Avustralya’yı herhangi bir nedenle ziyaret etmek için vize almaları gerekmektedir. Genel ziyaretçi vizesi subclass 600, öğrenci vizesi subclass 500 ve benzeri vize tipleri bulunmaktadır. 

Avustralya Dil Okulları Konaklama Alternatifleri:

Tüm okullarda konaklama imkanları olarak; aile yanı, öğrenci yurdu, otel ve kiralık daire gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Okullar sundukları konaklama imkanlarında oldukça titiz davranmakta ve öğrenci memnuniyeti için çalışmaktadır. Konaklama için yönlendirilen aileler özenle seçilmekte ve denetlenmektedir. 

Avustralya’da Yaşam

Avustralya’da ortalama bir öğrencinin aylık harcaması konaklama, yeme-içme, ulaşım ve tek seferlik harcamaları da hesaba katarak 1500-1800 AUD civarındadır.

Peki Avustralya’da çalışarak aylık ne kadar para kazanabilirim?

Bu durum yapılacak işe göre değişkenlik göstermekle birlikte yine ortalama bir öğrenci çalışarak aylık 3500-4000 AUD rahatlıkla kazanabilmektedir.

Work and study hakkında sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

ANLAŞMALI DİL OKULLARI

Work and Study programı hakkında bilgi ve danışmanlık için BURADAN form doldurabilirsiniz.

Yazıyı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.  Hadi ne duruyorsunuz kendinize koyduğunuz engelleri kaldırın ve zamanı geldiğinde yola çıkın.

Yorum Yap