• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Avustralya’da En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler - E+ Türkiye

Avustralya’da En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler ile kariyerinizi bu harika ülkede sürdürebilirsiniz! Avustralya’da, dünyanın en büyük ekonomilerinden biridir ve çeşitli sektörlerde birçok mesleği barındırır. Ancak, bazı meslekler diğerlerinden daha fazla talep görür ve işverenlerin en çok aradığı nitelikleri sunan çalışanlar için iş imkanları daha fazladır.

Avustralya’da En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler

1- İnşaat Mühendisi ve Yetkilileri

İnşaatı ve inşaatı seviyorsanız ve liderlik potansiyeline sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, bir inşaat yetkilisi olarak kariyerinizi ilerletmek için harika bir fırsatınız var. İnşaat mühendisleri, yollarımız, köprülerimiz, demiryollarımız ve su sistemlerimiz gibi topluluklarımızın çalışması için ihtiyaç duyduğu altyapıyı planlamaya, tasarlamaya, inşa etmeye ve sürdürmeye yardımcı olur.

Matematiği ve bilimi seviyorsanız, problem çözmede iyiyseniz ve projeleri yönetmekten zevk alıyorsanız, bu sizin için harika bir kariyer yolu olabilir. Konut, ticari ve endüstriyel projelerde yetenekli yöneticilere yüksek talep var.

Planlama ve tasarımdan geliştirme, inşaat ve şantiyenin günlük işleyişine kadar inşaat sürecinin tüm yönlerini planlayacak, yönetecek ve denetleyeceksiniz.

2- Okul Öncesi Öğretmenliği

Çocuklarla aranız iyiyse, okul öncesi öğretmenliği, anaokullarında ve çocuk bakım merkezlerinde çalışan birçok kariyer fırsatı vardır. Çocukların geleceklerini şekillendirmede gerçek bir fark yaratacak, öğrenme ve oyun kombinasyonu yoluyla eğitimsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini beslemeye yardımcı olacaksınız.

Erken çocukluk dönemi öğretmeni olmak için Okul Öncesi Öğretmenliği Eğitimi Lisansı gibi bir lisans derecesini tamamlamanız gerekecek. Ancak, size oyun grubu süpervizörü veya çocuk bakımı asistanı gibi rollerde çalışma becerileri kazandıran Erken Çocukluk Eğitimi ve Bakımı Sertifikası III (CHC30121) ile TAFE’ye başlayabilirsiniz.

3- Hemşirelik

Hemşireler sağlık hizmetlerinde önemli bir rol oynar – doğası gereği bakım veren, hızlı çalışmayı seven ve görevlerle ayrıntılar arasında dengede durmakta iyi olan insanlar için mükemmeldir.

Resmi bir hemşire olarak, acil durumdan yaşlı bakımına, akıl sağlığından çocuk bakımına, pratisyen hekimliğe ve daha fazlasına kadar çok çeşitli alanlarda çalışabileceksiniz.

Kayıtlı bir hemşire olmak için Hemşirelik Lisansını tamamlamanız gerekir.

Eğitiminize devam ederken kayıtlı bir hemşire (kayıtlı bir hemşire gözetiminde bakım sağlayan) olarak çalışmaya başlamanıza olanak tanıyan HLT54121 Hemşirelik Diploması ile TAFE aracılığıyla da başlayabilirsiniz.

Avustralya Çalışma Vize Göçmenlik Rehberi için Tıklayınız

Avustralya’da İş Bulmak için Tıklayınız

4- Sistem Analisti

Verilerden büyüleniyor musunuz? İşletmeler giderek daha fazla bilgi ve teknoloji tarafından yönlendirilir hale geldikçe, iş sorunlarını çözmek için verileri uygulayabilen uzmanlara yönelik yüksek talep var. Veri bilimi ve görselleştirme, makine öğrenimi, bulut teknolojisi ve BT proje yönetimi alanındaki becerilerle çözümler bulacak, sistemleri ve süreçleri iyileştirecek ve iş başarısı için yeni fırsatlar yaratacaksınız.

Başlamak için harika bir yer, işletme başarısına yönelik eğilimleri analiz etmek için size son teknoloji dijital beceriler kazandıracak İşletme Lisansı (İş Analitiği alanında uzmanlaşma) veya Veri Bilimi Lisansı gibi bir kurstur.

Beceri geliştiriyorsanız, SAP sertifikalarına veya Master of Business Analytics gibi kurslara bakmak isteyebilirsiniz.

5- Elektrikçi

Ellerinizle çalışmayı, problem çözmeyi ve matematiği kullanmayı seviyor musunuz? İyi bir elektrikçi olabilirsiniz – çok fazla esnekliğe ve büyük kazanç potansiyeline sahip bir iş. Bir elektrikçi olarak kendi işinizi yönetebilir veya imalat, inşaat ve madencilik endüstrileri dahil olmak üzere çeşitli evsel, ticari veya endüstriyel ortamlarda iş bulabilirsiniz. Elektroteknoloji Elektrikçiliği Sertifikası III UEE30820, size lisanslı bir elektrikçi olmanız için bilgi ve beceri kazandıran bir çıraklık programıdır.

Başlamadan önce denemek isterseniz Elektroteknoloji Çalışmaları (Meslek Öncesi) 22499VIC çıraklık öncesi Sertifika II, temel becerileri öğrenmenin, işin tadına varmanın ve sizi bir sonraki adıma hazırlamanın harika bir yolu olabilir.

6- Şef ve Aşçılık

Harika yemeklere olan tutkunuzu şef olarak yaratıcı, hızlı tempolu bir kariyere dönüştürün. Lüks bir restoranda, küçük bir yol barında, bir otelde veya bir catering şirketinde olsun, konaklama sektörü şefler için fırsatlarla doludur. Yemek hazırlamanın yanı sıra, kendinizi mutfağın sorunsuz çalışmasını sağlamak için menüleri planlamak, malzemeleri tedarik etmek, personeli yönetmek ve bir dizi başka görevle meşgul bulabilirsiniz. Aşçı olmak için resmi bir kalifikasyona ihtiyacınız yoktur, ancak Ticari Aşçılık SIT30816’da Sertifika III gibi bir kursla beceri kazanmanız yaygındır.

Bir sonraki seviye, becerilerinizi geliştirecek ve sizi şef gibi mutfakta liderlik rollerine hazırlayacak olan Ticari Aşçılık SIT40516’da Sertifika IV’tür.

7- Yaşlı & Engelli Bakım Çalışanları

Merhametli, esnek ve insanlarla aranız iyiyse, yaşlı veya engelli desteğinde çalışmak sizin için tatmin edici bir kariyer yolu olabilir. Konut, sağlık ve topluluk ortamlarında vasıflı bakım ve destek çalışanları için her zaman büyük bir talep vardır. Bağımsızlıklarını ve esenliklerini destekleyerek insanların yaşamlarında gerçek bir fark yaratacaksınız.

Bireysel Destek CHC33015’te Sertifika III eğitimi almak, size bireysel bakım ve toplum hizmetlerinde çalışmaya başlama becerileri kazandıracaktır. Becerilerinizi ve bilginizi ilerletmek için Engellilik CHC43115’te Sertifika IV veya Yaşlanma Desteği CHC43015’te Sertifika IV sizi daha özel bakım için hazırlayabilir.

Avustralya’da İş Olanağı Sağlayan TAFE Programları İçin Tıklayınız.

Avustralya Çalışma Vizesine Başvurmak için Tıklayınız

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap