• awesome images 0(506) 281 08 09
 • info@eplusturkiye.org
 • Anasayfa
 • Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Bilgilendirme Webinarı | Uygulamalı - E+ Türkiye

Hiç para harcamadan Avrupa’da 1 yıl kalabileceğini biliyor musun ?
Hayalindeki Avrupa Birliği Projesi’ne, yurt dışı fırsatına kabul almak için belki de en önemlisi farkındalık ve bilgi sahibi olmak. Yetkinliklerinin neler olduğu kadar onları nasıl sunduğun da bir o kadar önemli! Başvurunu başarıya götüren detaylar işte burada saklı!

Bu alanda deneyimli Doğan Can Karabudak’ı Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Bilgilendirme Webinarı ile sizlerle buluşturuyoruz!

Sizleri kendinizi geliştirebileceğiniz alanlarda projeye göndermek önceliğimiz. Bu programda seyahat edebilir, kültürlerarası etkileşimde bulunabilir ve özgeçmişinizi renklendirebilirsiniz.

Yurt dışı projelerine katılmak, gelişim, öğrenme ve kültürel zenginliği deneyimlemek istiyorsanız, eğitimimize katılmanın tam zamanı!

Eğitim hakkında biraz daha bilgi vermemiz gerekirse;

Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Bilgilendirme Webinarı Doğan Can Karabudak tarafından verilecektir.

1.Oturum:

 • Deneyim Paylaşımı
 • Avrupa Dayanışma Programı(European Solidarity Corps) nedir?
 • Esc programına kimler katılabilir ? Şartları nedir ? Hangi masrafları karşılanır?
 • Esc platformuna (Gençlik portalına) kayıt olma süreci
 • Esc projelerini nereden, nasıl bulabilirim ?
 • Gönderen Kuruluşun önemi, nereden, nasıl bulabilirim ?

2. Oturum: 

 • Europass CV nedir, nasıl oluşturulur ? Dikkat edilmesi gerekenler.
 • Motivasyon Mektubu nasıl yazılır ? püf noktaları nedir ?
 • Motivasyon mektubumuzu nasıl daha çekici hale getirilir?
 • Esc Mülakatları ve yapılması gerekenler
 • Avrupa Dayanışma Programı ile ilgili az bilinen gerçekler.
 • Soru-Cevap

Eğitim Tarihi : 20/08/2023 | PAZAR
Eğitim Saati : 20.30-23.00 arasında
Eğitim Süresi : 2.5 saat
Eğitmen : Doğan Can Karabudak
Platform: Zoom | Online

Sınırlı Kontenjanlıdır.

Fiyatlandırmalar

İndirimli Erken Kayıt Dönemi ( 11 Ağustos Cuma 2023 Saat 23.00’a kadar)
Normal Kayıt: 169 TL

Erken Kayıt Dönemi sonrası fiyat
Normal Kayıt: 209 TL

Kayıt ve ödeme için BURADA bulunan kayıt formunu doldurabilirsin! Ekibimiz sizinle ödeme bilgisi ve kayıt için en kısa zamanda iletişime geçecektir.

Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Nedir?

AB Gençlik Programı Erasmus+ kapsamında yer alan ve gençlerin AB ülkelerindeki sivil toplum kuruluşlarında gönüllü hizmet yapmalarına olanak sağlayan bir programdır. Giderleri AB gençlik fonlarından karşılanmaktadır. 

ESC, Avrupa Birliği’ne toplumsal uyumu güçlendirmeyi, gençler arasında dayanışma ve hoşgörünün geliştirilmesini, Avrupalılık bilincini artırılmasını, gençler arasında aktif vatandaşlığın ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesini amaçlar.

“European Solidarity Corps (ESC)” veya Türkçe adıyla “Avrupa Dayanışma Programı (ADP)” Avrupa Birliği tarafından 2019 yılında uygulamaya konan yeni gönüllülük ve dayanışma programıdır. Bu program kapsamında 18-30 yaş (bu yaşlar dahil) arasındaki gençler herhangi bir AB ülkesinde veya kendi ülkesinde 2 haftadan 12 aya kadar gönüllülük programlarına katılabiliyor. Türkiye’de, Avrupa Birliği üyeliğine bir aday bir ülke olduğu için bu programdan diğer AB ülkeleriyle eşit şekilde yararlanabiliyor. 

ESC programında gönüllülük projeleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlar kısa dönem (seyahat süresi hariç 14-59 gün) ve uzun dönem (seyahat süresi hariç 2-12 ay) gönüllülük projeleridir. Her gencin sadece 1 kısa dönem + 1 uzun dönem gönüllülük projesi hakkı vardır. Bu haklarını kullandıktan sonra artık ESC’ nin gönüllülük projelerine katılamaz. Eğer ilk olarak uzun dönemli bir ESC’ gönüllülük projesine katılırsanız o zaman kısa dönem hakkınızı da kullanmadan bu programdan yararlanma hakkınız sona erer.

Eğitime kimler katılabilir?

-Yurtdışında uzun bir süre yaşam sürmeyi deneyimlemek isteyenler.
-ESC projesiyle Avrupa’ya gitmek isteyenler
-Her yaştan kişi bu eğitime katılabilir
-Projelere katılmak konusunda gelecek planlayanlar
-CV ve Motivasyon Mektubu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler
-Etkili CV ve Motivasyon Mektubu hazırlamak isteyenler
-CV ve Motivasyon Mektubu konusunda hataları olan ve kendisini daha fazla geliştirmek isteyenler
-Gönüllülük, çalışma ve eğlenmeyi bir arada götürmek isteyenler

Eğitime neden katılmalıyım?

· Avrupa Dayanışma Programı hakkında deneyimli kişi tarafından tecrübeler duyabilmek için
· Yurtdışına ücretsiz çıkmanın ve kişisel gelişiminize, yabancı dilinize katkı sunmanın yollarını öğrenebilmek için
· Avrupa Dayanışma Programı’nın vizyonunu ve misyonunu daha iyi kavrayabilmek için
· Avrupa Dayanışma Programı projelerinin detaylı mantığını anlayarak, olası kişisel kazanımlar doğrultusunda ne istediğinizi bilerek amaç odaklı başvuru yapabilmek için
· Proje başvurularında aranan katılımcı profilini doğru analiz edip, katılımcılardan bekleneni daha iyi anlayabilmek için
· Benzer düşülen hatalar ve bilinmeyen tüyolar ile ilgili farkındalık geliştirerek projelere kabul alma şansını artırabilmek için
· Projeleri nereden, nasıl bulabileceğim konusunda yetkinlik kazanmak için
· İstenen formatta CV ve Motivasyon Mektubu yazabilme konusunda yetkinliğe sahip olmak için

Europass Özgeçmiş (CV) Nedir ?

Europass’i kullanmak isteyen herkes Europass Özgeçmişi doldurarak başlayabilir. Europass Özgeçmiş (CV) becerilerinizi ve yeterliliklerinizi görülür hale getirmenizi sağlar. Bu doküman ile kişisel bilgilerinizi, iş deneyimlerinizi, eğitim öğretim bilgilerinizi ve kişisel bececerilerinizi belirli bir formatta oluşturabilirsiniz. Bu doküman formatı AB ülkelerinde de aynı olduğu için kendinizi işverenlere en etkin şekilde tanıtmanıza olanak sağlar.

Motivasyon Mektubu Nedir ?

Motivasyon mektubu Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında istenilen bir mektuptur. Katılmak istediğiniz bir programa olan motivasyonunuzu içeren, içinde size ait bilgilerin bulunduğu mektuptur. Bu mektup aslında sizin direkt olarak başvuru yaptığınız programa olan ilginizi, isteğinizi ve bilgilerinizi içerir. CV’nizi bir kuruma teslim ettiğinizi düşünün ve sizi mülakata çağırdılar. Aslında bu mektup sizin yazılı mülakatınızdır. O yüzden sizin seçilme noktasında büyük önem taşır.

Motivasyon mektubunuzu okuyup sizi seçecek olan kurum , gönüllüyü seçerken motivasyon mektuplarını inceleyip seçeceği için kendinizi doğru ve açık bir şekilde ifade etmeniz çok önemli. 

Eğitimimizde bahsedeceğimiz konuları sizler için kısaca derlemek istedik:

-Deneyim Paylaşımı
-Avrupa Dayanışma Programı(European Solidarity Corps) nedir?
-Esc programına kimler katılabilir ? Şartları nedir ? hangi masrafları kapsar?
-Esc platformuna (Gençlik portalına) kayıt olma süreci
-ESC projelerini nereden, nasıl bulabilirim ?
-Gönderen Kuruluşun önemi, nereden, nasıl bulabilirim ?
-Europass CV nedir, nasıl oluşturulur ? Dikkat edilmesi gerekenler.
-Motivasyon Mektubu nasıl yazılır ? püf noktaları nedir ?
-Motivasyon mektubumuzu nasıl daha çekici hale getiririz?
-Esc Mülakatları ve yapılması gerekenler
-Avrupa Dayanışma Programı ile ilgili az bilinen gerçekler.
-Soru-Cevap

Eğitmen

Doğan Can Karabudak, diğer gezginler gibi kendine dünyayı gezmeyi hedef almış 31 yaşında bir gezgindir. Diğer gezginlere göre farklı olarak yaptığı şey ise yurt dışına bireysel seyahatlerinin dışında proje, eğitim ve değişim programları ile gitmiş olmasıdır. Ailesinin mesleğinden dolayı eğitim-öğretim hayatını Anadolu’nun birçok farklı şehrinde gerçekleştirdi. Son olarak liseyi, İstanbul’da Anadolu öğretmen lisesinden mezun olarak tamamladı. Üniversiteyi, Mersin Toros Üniversitesi’nde tam burslu Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Üniversiteye girdiğinde, her genç gibi İngilizceye olan yeterliliği çok azdı. İngilizcesini üniversitenin hazırlık senesinde Amerikalı okutmanlar sayesinde geliştirerek, ön yargılarını ve korkularını yenmeyi sağladı. Sene sonunda ise her üniversite öğrencisinin hayali olan Work and Travel için Alaska’ya gitti. Aslında bir üniversiteli genç, kendini bulmak istiyorsa mutlaka bu değişim programı ile gitmelidir. Amerika’dan döndükten sonra bambaşka bir Doğan vardı. Aslında hayatındaki bu büyük değişimi Work and Travel’a borçlu. Birçok Avrupa Birliği projesine katılarak kendisini geliştirme fırsatı yakaladı. Edindiği bilgiler ve tecrübeleri daha fazla kitleye aktarmak için öncelikle Youtube kanalı açtı. Daha sonrasında ise Sınırları Aşan Gençlik Derneğini (YOBBA) kurdu. Gençlik derneği ile beraber gençlerin topluma duyarlı bir şekilde gelişmelerine olanaklar sağlayıp yurt dışı fırsatlarından faydalanmalarını amaçlamaktadır. Bu süreçten sonra ise kendi şirketi olan Bi’Yol şirketini kurdu. 2020-2021 Yıllarında sayısız konsept kamp organizasyonu yaptı. 2021 sonlarında ise ErasmusplusTurkiye platformunu kurarak Avrupa Birliği Fırsatlarından daha fazla kişinin faydalanması konusunda çalışmalar yapmaktadır. Henüz 31 yaşında 40 farklı ülkede bulunarak, hem kendisine hem de içerisinde bulunduğu topluma bir şeyler katma niyetindedir. Bunun için hedef kitlesini genç bireyler olarak belirledi. Şu anda da aktif olarak yurt içinde ve dışında Avrupa Birliği projeleri yazıp yürütmektedir. Gelişime açık ve kendisini geliştirmek isteyen kişilere yurt dışına asgari ücretler ile nasıl çıkılabileceğini anlatmak ve onların hayatında onunki gibi dönüm noktalarını oluşturmak adına “Başka Yol” olarak yola koyuldu…

Kayıt ve ödeme için BURADA bulunan kayıt formunu doldurabilirsin! Ekibimiz sizinle ödeme bilgisi ve kayıt için en kısa zamanda iletişime geçecektir.

Eğitim hakkında detaylı bilgi için aşağıda bulunan numaradan iletişime geçebilirsiniz.

+905062810809

Yorum Yap