• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Avrupa Dijital İnovasyon Merkezleri - E+ Türkiye

Avrupa Dijital İnovasyon Merkezleri (ADİM)

Başvuru Tarihleri: 18 Ağustos 2023 – 8 Eylül 2023

Ulusal koordinasyonu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yürütülen Dijital Avrupa Programına katılım sürecinde son aşamaya gelindi. Program kapsamında başta KOBİ’ler olmak üzere tüm paydaşların dijital dönüşümlerini destekleyecek Avrupa Dijital İnovasyon Merkezleri (ADİM) ülkemizde de kuruluyor.

ADİM’ler, Dijital Avrupa Programı kapsamında başta KOBİ’ler olmak üzere tüm paydaşlara; yatırım öncesi test desteği, yatırımcı bulma desteği, eğitim imkanları ve ağ oluşturma destekleri sunacaktır.

ADİM’ler aynı zamanda AB çapında faaliyet gösteren 228 ADİM’le de aynı ağın içinde yer alacak ve tecrübe paylaşımında bulunacaktır.

Kâr amacı gütmeden faaliyetlerini sürdürecek olan ADİM’ler AB geneline yayılmış diğer ADİM’lerle aynı ağın içerisinde yer alarak ülkemiz paydaşlarının çok geniş bir altyapıya erişimine imkân sağlayacak. Bu kapsamda, KOBİ ihtiyaç duyduğu altyapıya erişememesi halinde kendi bölgesinde faaliyet gösterecek ADİM aracılığıyla; ihtiyaç duyduğu altyapının mevcut olduğu AB ülkesindeki ADİM’den de yararlanabilecek.

Süreç Nasıl İşleyecek?

Birinci Adım: ADİM Ön Başvurusu

Bu aşamada ADİM olmak isteyen adaylar 18 Ağustos 2023 – 8 Eylül 2023 tarihleri arasında aşağıda bağlantı linki yer alan “Ön Başvuru Formunu” doldurarak dijitalavrupa@sanayi.gov.tr adresine gönderecekler. Konsorsiyum olarak başvurulması halinde, bu form konsorsiyum koordinatörü tarafından tüm üyeler adına doldurulmalıdır.

Bu formda yer alan altyapı bilgileri ön başvuru değerlendirmesinde puanlamaya dahil edilmeyecek olup sadece bilgi amaçlıdır. Bu adımda sadece konsorsiyum üyelerinin uygunluğu (eligibility) ve yetkinliği değerlendirilecektir. Sonuçlar 22 Eylül 2023 tarihinde açıklanacaktır.

İkinci Adım: ADİM Asıl Başvurusu

Ön başvurusu olumlu değerlendirilen adaylar 25 Eylül 2023 – 24 Kasım 2023 tarihleri arasında aşağıda bağlantı linki yer alan “Asıl Başvuru Formunu” doldurarak dijitalavrupa@sanayi.gov.tr adresine gönderecekler. Konsorsiyum olarak başvurulması halinde bu form konsorsiyum koordinatörü tarafından tüm üyeler adına doldurulmalıdır.

Bu süreçte başvuru sahiplerine yönelik bilgilendirme webinarları (indikatif tarihler 25 Eylül 2023 ve 6 Ekim 2023) düzenlenecektir.

Asıl başvuru formunun İngilizce olarak, okunabilir ve çıktı alınabilir formatta 50 sayfayı geçmeyecek şekilde doldurulması gerekmektedir. Formun 50 sayfayı geçen kısımları değerlendirilmeye alınmayacaktır. Sonuçlar 29 Aralık 2023 tarihinde açıklanacaktır.


Üçüncü Adım: Avrupa Komisyonu Çağrısı

Ocak/Şubat 2024’te Avrupa Komisyonu tarafından ADİM adaylarına yönelik bir çağrı yayımlanacaktır. Bu çağrıya sadece ulusal seçim sürecini başarıyla tamamlamış ADİM adayları başvurabilecektir.

Bu süreci de başarıyla tamamlayan ADİM adayları Aralık 2024’te Avrupa Komisyonu ile hibe sözleşmesi imzalayarak faaliyete geçecektir.

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!


Yorum Yap