• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • TEV-Garring Yüksek Lisans Bursu Başvurusu - E+ Türkiye

Burs Hakkında Genel Bilgi

Türk Eğitim Vakfı ve Garring Vakfı, 1996 yılından bu yana Technical University of Denmark (DTU) tarafından sunulan aşağıdaki alanlarda yüksek lisans eğitimi için karşılıksız burslar sunmaktadır. Başvuru ve bursiyer seçim süreci Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından yürütülmekte olup, bursiyerlerin tüm masrafları Garring Vakfı tarafından karşılanmaktadır.

BAŞVURU KOŞULLARI VE DETAYLI BİLGİLER

Burs, aşağıdaki alanları içermektedir: Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgâr Enerjisi, İnşaat, Kimya Mühendisliği, Teknik Biyokimya ve Biyoteknoloji ve ilgili alanlar. Bu bursu kazanabilmek için 2024-2025 Güz Dönemi’nde DTU’da öğrenime başlamanız gerekmektedir, bu nedenle adaylar yüksek lisansa başlamadan bir yıl önce başvuru yapmalıdır. Burs süresi en fazla 24 aydır.

Her yıl sadece 3 yeni bursiyer seçilmektedir. Ortalama burs miktarı şu şekildedir: Seyahat masrafları: 5.000 DKK, Başvuru ücreti: 750 DKK, Okul ücreti: 225.000 DKK, Yaşam masrafları: 198.000 DKK. Bu burs, bursiyerlerin tüm masraflarını karşılamayı hedeflemektedir.

TEV-Garring Vakfı Bursu’na başvuru koşullarını karşılayan ve dosyasını TEV’e ileterek adaylık sürecini başlatan adaylardan DTU başvuru kayıt ücreti (100 Avro) alınmamaktadır. Bursu kazananların başvuru ücretleri ve okul ücretleri burs kapsamında sunulmaktadır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 1 Ocak itibarıyla 35 yaşın altında olmak,

– Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) bağlı üniversitelerden lisans derecesine sahip olmak,

Not ortalaması 4.0 üzerinden en az 3.0 veya 100 üzerinden en az 76.5 olmak,

İngilizce dil yeterliliği (TOEFL IBT: 79-93, IELTS Academic: 6.5, TOEIC: 800, PTE Academic: 58-63) sağlamak.

Son Başvuru Tarihi: 10 Ocak 2024, 17:00

MÜLAKAT VE SONRASI

– Başvuru dosyasının değerlendirilmesinden sonra mülakata girmeye hak kazanan ve elenen adaylara e-posta ile bilgi verilir.

– Bağımsız akademik komisyonlar tarafından gerçekleştirilen mülakat, çevrimiçi ve İngilizce yapılır; gün ve saat katılımcılara e-posta ile bildirilir.

– Mülakat sonucu asil ve yedek adaylar belirlenir. Asil adaylar arasında burs hakkından vazgeçen olduğunda sırayla yedek adaylara geçilir.

– Türkiye’ye dönüş esas olup bursun diğer koşulları Mart ayında ilan edilecektir.

TEV-Garring Yüksek Lisans Bursu Başvurusu

Detaylı bilgi ve başvuru için lütfen buraya tıklayın.

— Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın. —
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap