• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Rotary Barış Bursu Programı - E+ Türkiye

Rotary Barış Bursu Programı : Dünyayı Daha İyi Bir Yer Yapmaya Hazır mısın?

Her yıl Rotary, dünyanın dört bir yanından kendini adamış liderlere barış merkezlerimizden birinde eğitim almaları için 130’a kadar tam burslu burs vermektedir. Akademik eğitim, uygulama ve küresel ağ kurma fırsatları aracılığıyla Rotary Barış Merkezleri programı, barış ve kalkınma profesyonellerinin etkili barış katalizörleri haline gelme kapasitesini geliştirir. Burslar öğrenim masrafları, oda ve yemek masrafları, gidiş-dönüş yol masrafları, staj ve saha çalışması masraflarını karşılamaktadır.

2002 yılında başlayan programdan bu yana, Rotary Barış Merkezleri şu anda 140’tan fazla ülkede çalışan 1.700’den fazla bursiyeri eğitti. Birçoğu hükümetlerde, STK’larda, eğitim ve araştırma kurumlarında, barışı koruma ve kolluk kuvvetlerinde ve Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlarda lider olarak görev yapmaktadır.

Senin İçin Doğru Program Hangisi?

Rotary Barış Bursu, barış ve kalkınma alanında iş tecrübesi olan liderler için tasarlanmıştır. Bursiyerlerimiz topluluk ve uluslararası hizmete ve barış arayışına adanmıştır. Rotary Vakfı her yıl birinci sınıf üniversitelerde 50’ye kadar yüksek lisans ve 80’e kadar sertifika çalışması için burs vermektedir.

Master Derecesi Programları:

Kabul edilen adaylar, araştırmaya dayalı öğretim ve çeşitli öğrenci toplulukları ile birlikte barış ve kalkınma konularını inceler. Programlar 15 ila 24 ay sürer ve katılımcıların kendilerinin tasarladığı iki ila üç aylık bir saha çalışması içerir.

Profesyonel Gelişim Sertifika Programı:

Bir yıllık karışık öğrenim programı boyunca, çeşitli geçmişlere sahip deneyimli barış ve kalkınma profesyonelleri, toplumlarında ve bölgelerinde barışı teşvik etmek için pratik beceriler kazanır. Bursiyerler saha çalışmaları yapar, bir sosyal değişim girişimi tasarlar ve uygular. Bu program çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Bursiyerler programı tamamladıktan sonra bir lisansüstü diploma alırlar.

Başvuru Zaman Çizelgesi:

Rotary Barış Bursu başvuruları şu anda açık! 2025-26 Rotary Barış Bursu başvurusu 15 Mayıs 2024 tarihine kadar çevrimiçi olarak mevcuttur. Potansiyel bir aday biliyorsanız, daha fazla bilgi almaları için yönlendirme formumuzu kullanın.

Bizim Yaklaşımımız:

Barışı soyut bir kavram olarak değil, insan gelişiminin canlı, dinamik bir ifadesi olarak görüyoruz. Barış inşası, insani yardım hizmeti organizasyonu olarak misyonumuzun temel taşıdır ve Rotary’nin odak alanlarından biridir – üyelerimizin dünyada iz bıraktıkları faaliyet alanları. Programlarımız, hibelerimiz ve burslarımız, barışın inşa edilebileceği ve sürdürülebileceği ortamlar yaratmaya odaklanır. Rotary, ilgili vatandaşlar yerel olarak barış yaratmak için birlikte çalışırlarsa, kalıcı değişimin küresel olarak gerçekleşebileceğine inanmaktadır.

Başvurmak İçin Tıklayınız

— Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın. —
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap