• awesome images 0(506) 281 08 09
 • info@eplusturkiye.org
 • Anasayfa
 • NATO İzmir Yaz Staj Programı 2024 - E+ Türkiye

NATO İzmir Yaz Staj Programı 2024 Müttefik Kara Komutanlığının rehberliğini takiben, mevcut öğrencilere ve en yeni mezunlara LANDCOM’da staj yapma fırsatı sağlayacak bir Staj Programı başlatılacak. Stajyerler, özgeçmişlerine katkıda bulunurken aynı zamanda uluslararası bir kuruluş hakkında bilgi sahibi olarak programdan yararlanacaklardır. LANDCOM Staj Programı (LIP), siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, güvenlik çalışmaları, hukuk, ekonomi, mühendislik, lojistik, insan kaynakları, mali yönetim, muhasebe/denetim, bilgi teknolojisi, dil hizmeti, gazetecilik ve medya iletişimi. LIP, Müttefik Kara Komutanlığı Komutanı’nın LANDCOM’un görünürlüğünü artırmaya ve iyileştirmeye yönelik daha büyük kampanyasının bir parçasıdır.

2024 yılı için sadece aşağıdaki çalışma alanları için stajyer başvuruları kabul edilmektedir:

 • Mühendislik Bölümü (Tanınmış Askeri Mühendislik Resim Şubesi)
 • Temel Destek Grubu (Aile Desteği, Moral ve Refah)
 • G1 Bölümü (Sivil İnsan Kaynakları Şubesi)
 • Yönetim Direktörlüğü (Protokol ve Konferans Hizmetleri Şubesi)
 • Siyasi Danışman Ofisi
 • G7 Bölümü (Standartlaştırma, Birlikte Çalışabilirlik ve Öğrenilen Dersler Şubesi)

ADAYLAR

LIP yılda 6 stajyer ile sınırlı olacak ve aşağıdaki dönemlerde mevcut olacaktır:

 • Bir üniversite lisans programının parçası veya tamamlayıcısı olarak 6 aylık staj programı.
 • Prensip olarak, yüksek lisans mezuniyet programına destek olabilecek belirli bir projeyle ilgilenen yeni lisans mezunu öğrenciler için 6 aylık staj.
 • Prensip olarak, uluslararası bir kariyere ilk adım olarak uluslararası bir kuruluşta iş deneyimi arayan, yüksek lisans veya doktoradan yeni mezun olmuş (6 aydan daha kısa süre önce mezun olmuş) öğrencilere yönelik 6 aylık staj programı.

NATO İzmir Yaz Staj Programı 2024 Başvuru için Tıklayınız

Staj başvurusu için son tarih aşağıdaki gibidir:

Staj başvuruları en geç 19 Ocak 2024 tarihine kadar LANDCOM’a ulaşacaktır. NATO’da çalışmak için gerekli formalitelerin (güvenlik izni, vize vb.) tamamlanmasına kadar yapılan seçim süreci sonucunda davet edileceksiniz.

Staja hak kazanabilmek için başvuru sahibinin aşağıdaki uygunluk kriterlerini karşılaması gerekir:

Staja başvuran tüm adayların NATO üyesi bir ülkenin vatandaşı olması gerekir.

Mesleki gelişimleri için öğrenim gördükleri konularda staj yapmanın gerekli olduğunu belirten Üniversite tarafından verilen sertifika.

Başvuru sahiplerinin İngilizce dilini kullanma konusunda yetkin olmaları gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin en az iki yıllık başarılı bir üniversite eğitimi veya eşdeğeri olması gerekir. Program mevcut öğrencilere veya yeni mezunlara (son 18 ay içinde alınmış diplomalara) açıktır.

STAJ KOŞULLARI

LANDCOM, stajyerlere konaklama, seyahat ve geçimlerini karşılamak üzere aylık toplu ödeme olarak net 600 Euro sağlayacak. Seçilen stajyerler konaklama ve çalışma izni düzenlemelerinden sorumludur. Türkiye’den geldikleri yerlere gidiş-dönüş seyahat biletleri toplam 600 Euro’ya kadar iade edilecektir.

Stajyerlerin sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere sosyal sigorta kapsamına sahip olmaları ve bunun işlem sırasında belgelenmesi ve Türkiye’de kalışlarına ilişkin Türk makamları nezdinde formalitelerin halledilmesi gerekmektedir.

NASIL BAŞVURULUR:

Adayın bir sayfalık özet özgeçmişinin bir kopyası başvuruya eklenmelidir. Ayrıca tüm stajyerlerin, LANDCOM’da staj yapma motivasyonları ve staj sırasındaki beklentileri hakkında ayrıntılı bilgi veren bir sayfalık bir makale sunmaları gerekmektedir.

Aday seçildikten sonra staj döneminin başlangıç tarihi, bölümün ihtiyaçları, seçilen adayın uygunluğu ve güvenlik gereklilikleri dikkate alınarak belirlenecektir.

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap