• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Kontrol Bende Projesi Ebeveynler için Çevrim içi Güvenlik Eğitimi - E+ Türkiye

Kontrol Bende Projesi, dijitalleşen dünyada kişisel bilgilerin ve sosyal medya hesaplarının güvenliği konusunda farkındalığı artırmayı amaçlamaktadır. Meta ve Habitat Derneği ortaklığıyla hayata geçirilen proje, katılımcıların Meta güvenlik kurallarını öğrenmesi ve çevrim içi ortamda kişisel bilgi güvenliğini en doğru şekilde yönetmesini hedeflenmektedir. Türkiye’nin 81 ilinde yüz yüze ve çevrim içi olarak verilen eğitim içeriği dijital dünya, bilgi doğrulama, güvenlik ve gizlilik, dijital araçlar, dijital hukuk ve siber zorbalık alanlarını kapsamaktadır.  

Kontrol Bende Projesi kapsamında geliştirilen Dijital Macera oyunu ile çocukların dijital dünyada güvenli bir şekilde hareket etmeleri oyunlaştırma yoluyla öğretilmektedir. Oyun içerisindeki farklı dinamiklerle çocukların dijital dünyaya dair bilgi almaları ve dijital vatandaşlık hakkında farkındalık oluşturmaları hedeflenmektedir. Dijital Macera oyununun dijital haline dijitalmacera.org web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Dijitalleşen dünyada güvenli internet kullanımı ile ebeveynlerin sosyal medyada çocuklarıyla nasıl iletişim kurabilecekleri konusunda bilgi sahibi olmaları amacıyla uygulanan Kontrol Bende Projesi kapsamında Ebeveynler için Çevrim içi Güvenlik Eğitimigerçekleştirilecektir. 

Sen de sosyal medyada ebeveyn olmak ve çevrim içi güvenlik konuları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan, Kontrol Bende Projesi Ebeveynler için Çevrim içi Güvenlik Eğitimi’ne hemen başvur! 

Eğitim içeriği 

  • Dijital nedir? 
  • Sosyal medyada ebeveyn olmak 
  • Ebeveynlere dijital dünyada çocuklarla iletişim kurma ipuçları 
  • Ebeveynler için çevrim içi güvenlik
  • Dijital hukuk  

Kimler eğitime katılabilir?    

Eğitim, bu alanda bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen her yaş aralığından ebeveynin başvurusuna açıktır.   

Eğitimin detayları nelerdir?    

Çevrim içi gerçekleştirilecek olan eğitime katılım ücretsizdir. Eğitimin linki, katılımcılar ile eğitimin yapılacağı gün sms yoluyla paylaşılacaktır.    

Eğitim Tarih ve Saati: 10 Ağustos 2023 saat 19:00-21:00 

Eğitime dair her türlü sorunuzun cevabını almak için dijitaldonusum@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.

Proje hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Kontrol Bende Projesi Ebeveynler için Çevrim içi Güvenlik Eğitimi

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap