• awesome images 0(506) 281 08 09
 • info@eplusturkiye.org
 • Anasayfa
 • İsviçre Cern Staj Programı -2023 - E+ Türkiye

CERN, dünya çapındaki öğrencilere yönelik olarak “Administrative Student Programme 2023, İsviçre Cern Staj Programı sunuyor. Bu program, yönetim, hukuk, mali işler, insan kaynakları, eğitim, iletişim, bilgi teknolojileri, kütüphane ve arşiv işleri gibi farklı departmanlarda staj yapmak isteyen öğrencilere yöneliktir. CERN’de staj yaparak, dünya çapında saygın bir kurumda çalışma fırsatı yakalayabilir ve kariyerinize başlayabilirsiniz. Başvuru yapmak için hemen harekete geçin!

Aylık Maaş: 3407 İsviçre frangı

Son Başvuru Tarihi: 31/07/2023

İş Tanımı

Dünyayı değiştiren bir işe dahil olduğunuzu ve bunu üniversiteden ayrılmadan önce yaptığınızı hayal edin. Uluslararası bir ortamda çalıştığınızı ve harika bir yaşam kalitesine sahip olduğunuzu hayal edin.

İsviçre Staj Programı

İş başında öğrenmekten daha iyi bir yol yoktur. Bu iş dünyaca ünlü bir organizasyonda ve bilimsel mükemmeliyet merkezinde olduğunda, daha da iyi. Yönetim alanında lisans öğrencisiyseniz ve uygulamalı bir eğitim dönemi veya bitirme projenizi tamamlayacak bir yer arıyorsanız, eğitiminizin (Lisans veya Yüksek Lisans) süresi boyunca CERN’de 2 ila 12 ay geçirebilirsiniz. Eğer üniversiteniz stajyerlik yoluyla iş deneyimi kazanmanızı şart koşuyorsa veya teşvik ediyorsa, bunu Cenevre’deki CERN’de yaptığınızı hayal edin. 

Aşağıdaki disiplinlerden herhangi birinde olabilir: çeviri, insan kaynakları, ileri sekreterlik, işletme, lojistik, hukuk, finans, muhasebe, kütüphane ve bilgi bilimi, mühendislik yönetimi, bilim iletişimi, eğitim, görsel-işitsel, iletişim ve halkla ilişkiler, psikoloji, denetim, başarılı başvuru sahiplerinin öğrenecekleri ve bilgilerine katkıda bulunacakları birçok alandan yalnızca birkaç örnektir.

CERN uzmanlarından oluşan bir panel, tüm başvuruları incelemek için yılda üç kez Şubat, Haziran ve Ekim aylarında toplanır ve programa her yıl yaklaşık 50 öğrenci katılmak üzere seçilir.

Şirket Tanımı

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü CERN’de fizikçiler ve mühendisler evrenin temel yapısını araştırıyorlar. Dünyanın en büyük ve en karmaşık bilimsel araçlarını kullanarak, maddenin temel bileşenlerini – ışık hızına yakın bir hızda çarpışmak üzere yapılmış temel parçacıkları – incelerler. Süreç, fizikçilere parçacıkların nasıl etkileşime girdiğine dair ipuçları veriyor ve doğanın temel kanunları hakkında fikir veriyor. Home.cern’de daha fazla bilgi edinin .

Çeşitlilik, kuruluşundan bu yana CERN’in misyonunun ayrılmaz bir parçası olmuştur ve Kuruluşun yerleşik bir değeridir.

Nitelikler

Programda yer almaya hak kazanmak için aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir:

 • Bir CERN Üyesi veya Ortak Üye Devletin vatandaşısınız .
 • Ekim 2023’te gerçekleşecek bir sonraki öğrenci komitesi sırasında idari bir alanda uzmanlaşmış lisans eğitiminizin (Lisans veya Yüksek Lisans) en az 18 ayını tamamlamış olmalısınız.
 • Staj süresince tam zamanlı bir öğrenci olarak kayıtlı kalırsınız .
 • İyi derecede İngilizce veya Fransızca bilginiz var .

Bir STEM/mühendislik alanında okuyorsanız, bu pozisyon için başvuruda bulunamayacağınızı lütfen unutmayın. Bunun yerine, lütfen CERN Teknik Öğrenci programına başvurmayı düşünün.

Ek Fırsatları

CERN, uzmanlığınızdan, bağlılığınızdan ve tutkunuzdan yararlanmayı çok ister. Karşılığında, CERN size şunları sağlayacaktır:

 • 2 ila 12 aylık bir dernek sözleşmesi .
 • Ayda 3407 İsviçre Frankı ödenek (vergi sonrası) .
 • Yol parası.
 • Kişisel durumunuza bağlı olarak, evliyseniz ve/veya çocuklarınız varsa bir ek.
 • CERN’in kapsamlı Sağlık Sigortası planı kapsamı (katkı payı, ödeneğinizden otomatik olarak düşülecektir).
 • Ayda 2,5 gün ücretli izin.

İsviçre Cern Staj Programı

Gerekli Belgeler

Başvurunuzu tamamlamak için İngilizce veya Fransızca ,  açıkça etiketlenmiş  (örn. “CV”, “Akademik transkript”, “Referans mektubu”)  ve PDF formatında aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacak :

 • Bir özgeçmiş 
 • Notlarınıza genel bir bakış sağlayan en son akademik transkriptinizin bir kopyası  (eğer bunu üniversite portalınızdan indirirseniz, açabilmemiz için lütfen herhangi bir koruma olmadığından emin olun).
 • Üniversite Profesörünüzden bir referans mektubu zorunludur . Daha önceki bir stajınız varsa, bunu ikinci bir referans olarak ekleyebilirsiniz.

Referans mektubunu başvurunuzu yaparken kendiniz yükleyebileceğiniz gibi, başvurunuzu yaptıktan kısa bir süre sonra alacağınız link üzerinden hakeminiz aracılığıyla da yükleyebilirsiniz.

İpucu

 • “Eğitim” ve “Deneyim” uygulama alanlarında mümkün olduğunca spesifik olun.
 • Smartrecruiters’ta başvuruyu tamamlamaya başladığınızda, göndermek için sınırlı bir süreniz olduğundan, cevaplarınızı önceden Word veya Not Defteri’nde hazırlamanızı öneririz.
 • Birden fazla işe başvurursanız, gönderdiğiniz her başvuru için belgeleri yüklemeniz gerekecektir.

Daha fazla bilgi için özel sayfalarımıza  göz atın .

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram, FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap