• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • İstanbul Kültür - Sanat Etkinlikleri - E+ Türkiye

İstanbul Kültür – Sanat Etkinlikleri

Temmuz ayında İstanbul’da olan sergi, konser, açık hava sinema günleri ve tiyatrolardan işte bazıları!

  • MASTERPIECE An Immersive AI Experience by OUCHHH Sergisi

MASTERPIECE, sanatsal ifadenin sınırlarını aşan, sanat, bilim ve teknoloji alanlarını iç içe geçiren seçkin bir yeni medya sergisi. Leonardo da Vinci, Van Gogh ve Osman Hamdi’nin başyapıtları, yapay zekanın yaratıcı güçleriyle DasDas Ana Sahne’de aydınlanıyor.

15 milyar kararlı fırça darbesi ile 20.000’den fazla resmin bir araya getirildiği bu hayret verici sergide, adeta tüm eserler titiz bir şekilde yeniden canlandırılıp, göz alıcı bir panteonda izleyicinin karşısına çıkıyor.

  • STEVE McCURRY Sergisi – İstanbul Sinema Müzesi

İlklerin ve teklerin sanatçısı Steve McCurry “Fotografçı” sergisi ile İstanbul Sinema Müzesi’nde açılıyor. National Geographic Dergisinin 1985 Haziran sayısında “Afghan Girl” (Afgan Kızı: Şarbat Gula) başlığıyla yayımladığı fotoğrafla dünya çapında bir üne kavuşan Steve McCurry, sergisinde zeki bir gözle sunduğu form ve renkler, şekil ve simetrilerle başka dünyaların içine açtığı pencereler sunuyor. Sergi, sanatçının son 30 yılda dünyanın farklı birçok yerinde çektiği en çok bilinen ve hatırlanan 51 çalışmasını bir araya getiriyor.

  • 30. İstanbul Caz Festivali

1994’ten beri temmuz ayında, Türkiye’den ve yurtdışından güncel müzik ve caz alanında yüzlerce ismi sahnesinde ağırlayan İstanbul Caz Festivali bu yıl 30. kez izleyicilerle beraber olmaya hazırlanıyor. 

7-19 Temmuz tarihleri arasında, 26. defa Garanti BBVA’nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalde The Lumineers, Lizz Wright, Morcheeba, Kovacs, Fatoumata Diawara, Alfa Mist, Youn Sun Nah Quartet, Mammal Hands gibi isimler yer alıyor. Okay Temiz ile Riff Cohen’i ilk kez bir araya getirecek Riff Cohen & Okay Temiz “The Ritual” ile Nuri Bilge Ceylan’ın ilk üç filminden seçilen sahneler üzerine yazılan caz bestelerinden oluşan Taşra Üçlemesi Caz Projesi ise festivalin özel projelerinden.

Festival konserlerine gelenekselleşen mekânların yanı sıra bu yıl Parkorman ve Robert Kolej de evsahipliği yapacak. Festivalin vazgeçilmezlerinden Caz Vapuru bu yıl da İstanbul Boğazı’nı turlarken, müzik maratonu +1’li Gece Gezmesi Kadıköy sokaklarına yayılacak.

İstanbul Kültür – Sanat Etkinlikleri

  • AÇIK HAVADA POPCORN KOKUSU VAR!

Yıldızların altında sinemanın büyüsüne davetlisiniz! Tüm sevdiklerinizi toplayın, patlamış mısırınızı alın ve kendinizi Açık Hava Sinemadının büyüsüne bırakın. Açık Hava Sineması tüm hızıyla geri dönüyor ve sizi parıldayan gökyüzünün altında beyaz perdenin en iyileriyle buluşturuyor. Kahkaha, drama ve unutulmaz anılarla dolu bir akşama hazır olun.

  • Rıhtımda Tiyatro Açık Hava Festivali
  • Postane: Bir Bina Arkeolojisi” Sesli Sergisi

“Sergi kapsamında hazırlanan ses notlarına, binanın dönüşen kat planlarının sunulduğu çerçeveler eşlik ediyor. Her kata yerleştirilen çerçeveler, izleyicinin binanın katlarının farklı dönemlerdeki kullanımlarını görebilmelerini sağlıyor.”

  • MilyonFest İstanbul 2023 

Hazır olun, 6-7-8-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan bu devasa açıkhava müzik festivali, size doyumsuz bir deneyim sunacak. Şahane sanatçıların eşlik edeceği bu dört günlük şölene katılarak, denizin, kumun ve güneşin tadını çıkaracaksınız. Ve tabii ki, unutulmaz müzikal performanslarla ruhunuzun dans etmesine izin vereceksiniz.

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram, FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap