• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Front-End Akademisi Katılımcılarını Bekliyor - E+ Türkiye

SisterLab’ın, Afetten Etkilenen Yazılımcı Gençlerin Güçlenmesi ve İstihdama Erişimi Projesi kapsamında gerçekleştireceği ikinci akademi, Front-End Akademisi katılımcı başvuruları açıldı.

Front-End Akademisi , Afetten Etkilenen Yazılımcı Gençlerin Güçlenmesi ve İstihdama Erişimi Projesi, Sivil Toplum için Destek Vakfı ve Turkey Mozaik Foundation iş birliğiyle hayata geçirilen Yerel Güçlenmeye Destek Fonu kapsamında sağlanan hibe desteğiyle gerçekleştirilmektedir.

Proje ile 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem sebebiyle zarar gören, mühendislik bölümleri 3, 4. sınıf ve/veya üniversite mezunu öğrencilerinin yazılım akademileri ile güçlenmelerine destek olup istihdama erişimini desteklemek hedeflenmektedir.

4 farklı programlama dilinde eğitim verilecek proje; Mayıs 2023 tarihinde başlamıştır ve Ekim 2024 tarihinde sona erecektir. Kotlin ile Android Programlama Akademisi tamamlanmış olup Front-End, Back-End (Python) ve iOS – Swift Akademileri gerçekleştirilecektir.

İkinci akademi olan Front-End Akademisi 6 Ekim Cuma günü oryantasyon toplantısı ile başlayacak, toplamda 10 hafta sürecektir. Akademide beş farklı alanda faaliyetler yürütülecektir:

Yazılım Eğitimi: Cumartesi ve pazar günleri 10.00 – 14.00 saatleri arasında düzenlenecektir.

Uygulama Seansları: Salı ve çarşamba günleri 19.00 – 21.00 saatleri arası düzenlenecektir.

Mentorluk Görüşmeleri: 8 hafta boyunca, her hafta bir saat sürecek oturumlardır.

Ek Eğitimler: İki haftada bir pazartesi günleri 20.00 – 21.30 saatleri arası düzenlenecektir.

İlham Buluşmaları: İki haftada bir pazartesi günleri 20.00 – 21.30 saatleri arası düzenlenecektir.

Akademiye Kimler Başvurabilir?

  • 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem sebebiyle zarar gören (ailesi ve/veya kendisi deprem bölgesinde yer alan 11 ilden birinde ikamet eden),
  • Mühendislik bölümleri 3. ve/veya 4. sınıf üniversite öğrencileri, mezunları ile bu alana ilgi duyan mühendislik dışı bölümlerde okuyan ve mezun kişiler de başvuru yapabilir.

Akademi Katılım Şartları

  • Akademinin tüm aşamaları online, canlı olarak Zoom üzerinden ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.
  • Katılımcıların ders ve etkinliklerde kamera açması zaruri durumlar dışında zorunludur.
  • Katılımcıların, derslere %80 oranında devam göstermesi gerekmektedir. Aksi takdirde istihdam süreçlerine katılamayacak, belge alma haklarını kaybedeceklerdir.

Front-End Akademisi

Son Başvuru Tarihi: 3 Eylül Pazar – 23.59

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap