• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • ECOSOC Gençlik Forumu 2023 - E+ Türkiye

ECOSOC Gençlik Forumu 2023 için sanal katılım kayıtları başladı!

ECOSOC Gençlik Forumu 2023, 25, 26 ve 27 Nisan 2023 tarihlerinde New York’taki BM Genel Merkezinde “COVID-19 iyileşmesini hızlandırma ve 2030 Gündeminin gençlerle ve gençler için tam olarak uygulanması” temasıyla hibrit bir şekilde gerçekleştirilecektir. ”. 23/24 Nisan 2023 tarihlerinde Forum konularıyla ilgili bir/iki günlük bir Gençlik Patlaması gerçekleştirilecektir. 

ECOSOC Gençlik Forumu Hakkında

Forum, dünyanın dört bir yanından gençlere BM Üye Devletleri ve diğer uluslararası aktörlerle diyalog kurma şansı sağlayan yıllık bir etkinliktir. Bu yılki “COVID-19 iyileşmesini hızlandırmak ve 2030 Gündeminin gençlerle birlikte ve onlar için tam olarak uygulanmasını hızlandırmak”, özellikle gençlerin COVID sonrası toparlanmadaki rolünü vurgulayacak ve sosyal, ekonomik ve çevresel dönüşümü yönlendirecek. SDG Zirvesi ve Geleceğin Zirvesi’ne giden yolda gençlerin seslerini ve önceliklerini yükseltmek için alan açacaktır.

Bu yıl ECOSOC Gençlik Forumu, özellikle temiz su ve sanitasyonla ilgili SDG 6, uygun fiyatlı ve temiz enerjiyle ilgili SDG 7, endüstri, inovasyon ve altyapıyla ilgili SDG 9, sürdürülebilir şehirler ve topluluklarla ilgili SDG 11 ve SDG 17’deki ilerlemeyi gözden geçirecek. sürdürülebilir kalkınma için ortaklıklar üzerine. Forum’un üçüncü günü, özellikle SDG Zirvesi’ne yönelik hazırlıklara ayrılacak. 

2023 ECOSOC Gençlik Forumu, Ekonomik ve Sosyal İşler Dairesi (DESA), Genel Sekreterin Gençlik Elçiliği Ofisi (OSGEY), Birleşmiş Milletler Kuruluşlar Arası Ağı’nın desteğiyle ECOSOC Başkanı tarafından toplanacaktır. Gençlik Gelişimi (IANYD), ICMYO ve Çocuklar ve Gençlik Ana Grubu (MGCY), forumun temasıyla ilgili gençlerin liderliğindeki ve gençlik odaklı kuruluşların girdileriyle. 

Ne sunacak ;

2023 ECOSOC Gençlik Forumu, yüz yüze ve sanal katılım fırsatları sağlayan hibrit bir formatta gerçekleştirilecektir. Webcast üzerinden de gerçekleştirilecek olan etkinlikte katılımcılar, Facebook ve Twitter platformları üzerinden sosyal medya üzerinden de soru sorabilecek. Yüz yüze ve sanal ağ resepsiyonları, farklı gençlik ve hükümet temsilcileriyle tanışma, selamlaşma ve onlara ulaşma fırsatı sunacak. 

2023 ECOSOC Gençlik Forumu’nun tematik ara oturumları, Temmuz 2023’te BM Üst Düzey Siyasi Forumu’nda incelenmekte olan SKH’lerin uygulanmasında uluslararası toplumun gençlerin özlemlerine daha fazla bağlılığına yönelik somut eylemlere ve tavsiyelere odaklanacak. 

2023 ECOSOC Gençlik Forumu ayrıca aşağıdaki gibi 6 bölgesel ara oturumu içerecektir: (BM bölgesel gruplarına göre): Afrika, Arap ülkeleri, Asya ve Pasifik, Avrupa, Kuzey Amerika ve diğer eyaletler, Latin Amerika ve Karayipler 

Sanal olarak katılmak istediğinizi belirtmek için lütfen bu kayıt formunu 16 Nisan 2023 tarihine kadar doldurun .

Sorularınız için lütfen ecosocyf23@unmgcy.org  ve ecosocyouthforum@un.org ile iletişime geçin.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Telegram Kanalımıza Abone Olmak için BURAYAtıklayın.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Facebook grubumuz için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla
-Twitter hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

Yorum Yap