• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Dünya Bankası İş İlanı - E+ Türkiye

Dünya Bankası Grubu’nda (World Bank Group) heyecan verici bir dünya bankası iş ilanı ile karşınızdayız! Bu ilan, kariyerinize uluslararası bir boyut katmak ve küresel kalkınma alanında etkili bir şekilde yer almak isteyenler için bir kapı aralamaktadır.

Dünya Bankası Grubu, dünyanın en büyük ve en etkili uluslararası kalkınma kuruluşlarından biridir. Misyonumuz, yoksulluğu azaltmak, refahı artırmak ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek için çalışmaktır. Bu programı, uluslararası kalkınma projelerinde deneyim kazanmak ve bu önemli çalışmalara katkıda bulunmak isteyen genç yeteneklere yöneliktir.

Konum: İstanbul, Türkiye

Tercih Edilen Dil: İngilizce

Dönem Süresi: 3 yıl

Son Başvuru Tarihi: 31/05/2023

Dünya Bankası Grubu’nun bir üyesi olan IFC, gelişmekte olan pazarlarda özel sektöre odaklanan en büyük küresel kalkınma kurumudur. Gelişmekte olan ülkelerde pazarlar ve fırsatlar yaratmak için sermayemizi, uzmanlığımızı ve etkimizi kullanarak 100’den fazla ülkede çalışıyoruz. 2022 mali yılında, IFC gelişmekte olan ülkelerdeki özel şirketlere ve finansal kurumlara 32,8 milyar dolarlık rekor bir taahhütte bulundu ve ekonomiler giderek artan küresel krizlerin etkileriyle boğuşurken aşırı yoksulluğu sona erdirmek ve ortak refahı artırmak için özel sektörün gücünden yararlanıyor. Daha fazla bilgi için www.ifc.org adresini ziyaret edin.

Ticaret ve Tedarik Zinciri Departmanı, IFC’nin müşterilerine IFC’nin küresel ağı aracılığıyla sunulan hem yatırım hem de danışmanlık hizmetleriyle IFC’deki endüstri gruplarından biridir. IFC’nin Ticaretteki öncelikleri şunlardır: (i) güçlü karlılık ve kalkınma etkisi elde ederken, faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde yatırım ve danışmanlık çözümleri geliştirmek (ii) IFC’yi kilit müşteriler için tercih edilen ortak yapmak için yeni müşteri ilişkileri kurmak ve mevcut müşteri ilişkilerini beslemek (iii) güçlü karlılık ve etki için varlık portföyünü yönetin; (iv) şeffaflığı ve kurumsal yönetişimi geliştirirken yerel şirketleri desteklemek; (v) B kredilerini, paralel kredileri ve diğer sermaye seferberlik biçimlerini harekete geçirmek dahil olmak üzere yabancı yatırımı harekete geçirmek; (vi) yeni finansal çözümler, ürünler ve platformlar sunmak ve geliştirmek; (vii) güçlü bölgesel oyuncularla uzun vadeli ortaklıklar kurmak; (viii) ölçeklendirilebilen ve tekrarlanabilen müdahaleler aracılığıyla müşteri, sektör ve ülke düzeyinde çözümler geliştirmek; ve (ix) küresel olarak ürün ve müşteri çözümlerinde fikir lideri ve yenilikçi olmak.

Küresel ticaret, istihdam yaratan, yoksulluğu azaltan ve ekonomik fırsatları artıran bir büyüme motorudur. Gelişmekte olan pazarlarda ve gelişmekte olan ülkelerdeki yerel işletmeler için entegrasyonun ve fırsatların temel itici gücüdür. Ticaretin finansmanı, tedarik zincirinin tüm aşamalarında malların hareketi için esastır ve gelişmekte olan ülkelerde güçlü bir kalkınma etkisine sahip olabilir. IFC’nin ticaret finansmanı programları, gelişmekte olan piyasalardaki ticareti desteklemek için garantiler, risk paylaşım kolaylıkları, krediler ve diğer yapılandırılmış ürünler sunmaktadır. Bu çeşitli ürünler aracılığıyla IFC, dünyanın tüm bölgelerinde 100’den fazla ülkede 400’den fazla finans kuruluşunu ve binlerce temel şirketi desteklemiştir. Bugüne kadar, IFC’nin Ticaret ve Tedarik Zinciri Finansmanı küresel ticarette 200 milyar doların üzerinde destek sağlamıştır.

IFC, Küresel Ticaret Finansmanı Programı (GTFP) kapsamında ticaret finansmanı işlemlerinin işlenmesi ve izlenmesi için İstanbul’daki Operasyon Ekibini desteklemek üzere bir Ticaret Finansmanı Analisti arıyor. Analist, Operasyon Liderine rapor verecektir. 

Sizden Beklenenler

• Bölgesel ticaret ekipleriyle yakın bir şekilde çalışarak ticaret finansmanı işlemlerini, değişiklikleri ve iptalleri işleme koyma.
• Diğer Operasyon Ekibi personeli ile birlikte çalışın ve işlemlerin ticari operasyonel yönergeler dahil olmak üzere tüm kurumsal yönergelerle tutarlı olmasını sağlamaya katkıda bulunun;
• Gerektiğinde Amir Bankalar ve Teyit Bankaları ile etkin iletişim kurarak işlemlere ilişkin her türlü konuyu açıklığa kavuşturmak;
• Düzenli uyumluluk kontrolleri gerçekleştirin;
• GTFP Tahsis Eden Bankalar ve Onaylayan Bankalar ile temasları sürdürmek ve piyasa gelişimini takip etmek;
• Kurumsal sistemleri kullanarak program faaliyetlerini takip etmek ve ihtiyaç halinde faaliyet raporları hazırlamak; 
• Sigorta ve diğer ticaret finansmanı tesisleri için işleme ve raporlama desteği; ve
• Operasyon Ekibini ve diğer ticaret finansmanı programlarını desteklemek için Operasyon Lideri tarafından talep edilen diğer tüm görevleri desteklemek.

Seçim Kriterleri

• Yerel/uluslararası bir ticari banka/diğer finansal kuruluş veya uluslararası kuruluşta ticaret finansmanı konusunda en az 2 yıllık deneyim.
• Ticari bankacılık ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi, muhabir bankacılık ilişkilerinde ve uluslararası ticaret ürünlerinde deneyim.
• Analitik yeteneğin yanı sıra güçlü finansal ve kredi becerileri.
• İşletme, Finans, Ekonomi veya ilgili alanda ileri derece veya eşdeğer mesleki yeterlilik gereklidir.
• Güçlü ekip çalışması ve organizasyon becerileri.
• Güçlü kişilerarası beceriler, çeşitli kültürel geçmişlere sahip müşteriler ve meslektaşlarla etkili bir şekilde etkileşim kurma becerisi.

Dünya Bankası İş İlanı

Kendini işine adamış bir iş gücüne sahip eşit fırsat ve kapsayıcı bir işveren olmaktan gurur duyuyoruz ve cinsiyet, cinsiyet kimliği, din, ırk, etnik köken, cinsel yönelim veya engelliliğe dayalı ayrımcılık yapmıyoruz.

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

World Bank Grubun temel yetkinliklerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram, FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap