• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Dubai'de Work and Study - E+ Türkiye

YURT DIŞINDA OKU VE ÇALIŞ | Work and Study

Work and Study nedir? Bir yandan öğrenim görürken aynı zamanda yarı ya da tam zamanlı olarak maaşlı yurt dışında çalışma imkanları tanıyan Work & Study (Oku ve Çalış) programları her geçen yıl popülerliğini daha da arttırmaktadır. Bu programlar sayesinde öğrenciler yurt dışı eğitim bütçelerine katkıda bulunmakla kalmayıp edindikleri yurt dışı iş deneyimi ile de çalışma hayatında rakiplerinin önüne geçmektedirler. Work and study hakkında sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Dubai’de Dil Okulu

DUBAİ ve İNGİLİZCE

Dubai, aslında Arap ülkelerinin bir şehri olmaktan ziyade bir dünya şehri olarak nitelendirilebilir. Ülkede eğitim için gidilebilecek özel dil eğitimi kurumları bulunmakta ve bu kurumlarda farklı ihtiyaçlara yönelik eğitim seçenekleri sunulmaktadır.

Dubai %87’lik göçmen nüfusuyla dünyanın en kozmopolit bölgelerinden biridir. Bu durum Dubai’yi farklı kılmakta. Bu nedenle Dubai’de birincil dil sanılanın aksine Arapça değil İngilizcedir. Hayatın her noktasında İngilizce öncelikli ve zorunlu dil konumundadır. Yüksek oranda İngilizce konuşulmasının bir diğer sebebi ise; Dubai Emirliği’nin eskiden İngiliz himayesinde olması, İngiliz kültürünün etkilerini günümüze taşımasıdır.

VİZE SÜRECİ

Okula kayıt olmak isteyen adaylar herhangi bir Pazar gününü başlangıç olarak hedefleyebilirler. Vize süreci yaklaşık 2-4 hafta sürer. Öğrencinin herhangi bir konsolosluğa gitmesine, banka hesabı göstermesine ve benzeri birçok evrak işlemleri ile uğraşmasına gerek yoktur. Diğer ülkelerden almış olduğunuz vize reddi ya da eğitim durumunuz, medeni haliniz, eğitim seviyeniz vize için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Hatta vize onay oranı %99 ile yurtdışı dil eğitimleri için tercih edilebilecek en kolay vize alınan alternatiftir.

DUBAİ’DE SOSYAL HAYAT

Her hafta sonu sahil etkinlikleri, kite sörf, parasailing, sky diving, safari, partiler, eğlence mekânları, gece kulüpleri, yat turları, geziler, yoga sınıfları gibi birçok etkinlik sunulmaktadır. Hava genellikle sıcak olduğundan öğrenciler deniz kenarında vakit geçirmektedir. Dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olduğu için aktiviteler çok keyifli ve rahat geçer. Dubai’de Paris’tekinin bir eşi olan Louvre müzesi bulunmaktadır. Bu müzede düzenli olarak eserler sergilenir. Su parkları, akvaryumlar, dalış eğitimleri, kano – kayaking gibi birçok aktivite imkânı bulunur.

ANLAŞMALI DİL OKULLARI

Work and Study programı hakkında bilgi ve danışmanlık için BURADAN form doldurabilirsiniz.

Yazıyı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.  Hadi ne duruyorsunuz kendinize koyduğunuz engelleri kaldırın ve zamanı geldiğinde yola çıkın.

Yorum Yap