• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org

SEVGİLİ GENÇ,

Seni Bolu Toplumsal Kalkınma ve Katılım Derneği bünyesinde Avrupa’yı keşfet (Discover EU) programı kapsamında gerçekleştirilen We Gain Entrepreneurship Skills With Travel! başlıklı projemizle Avrupa birliğini keşfetme fırsatına başvurmaya davet ediyoruz. Türkiye Ulusal Ajansı desteğiyle gerçekleştirilmekte olan bu hareketlilikle 18 gencin Avrupa Birliği’nde belirlenen ülkelere trenle yolculuk yapması ve girişimcilik becerilerini geliştirecek faaliyetlerde bulunmalarını amaçladık. 

Proje kapsamında ilk hareketliliğin rotası şu şekilde olacaktır: Bolu-İstanbul-Bratislava-Viyana-Brno-Prag-Berlin-Hannover-Hamburg-Odense-Kopenhag. Bu rotada sizlere temin edilen interrail tren biletleri ile seyahat edeceksiniz. 

Yeme-içme ve konaklamalarınız da yine program kapsamında belirlenen şartlara göre karşılanacaktır. Proje de yer alacak gençlerin proje süresince yapacakları kişisel harcamaları, yurt dışı çıkış harç pulu ücreti ve yaşadıkları şehirden İstanbul’a kadar olan seyahatleri (gidiş dönüş) kendi harcamaları olacaktır.

Planlanan bu hareketlilik 3-11 temmuz tarihleri arasında gerçekleşecektir. Katılım için öncelikli şart başvuran adayların 1 temmuz 2005 ile 30 haziran 2006 arasında doğmuş olmalarıdır. Grup lideri olarak başvuracak kişilerin 20-30 yaş arası olması gerekmektedir. 5 katılımcı genç ve 1 grup lideri seçilecektir. Seçim aşamasında aşağıdaki özelliklere sahip gençlere öncelik tanınacaktır:

-Daha önce yurt dışına çıkmamış,

-Daha önce Avrupa birliği programlarından faydalanmamış,

-Farklı konularda dezavantajı olan (coğrafi, ekonomik, kültürel, eğitimsel)

-Az da olsa İngilizce becerisi olan,

-Yüksek motivasyon sahibi,

-Projenin görünürlüğüne katkı sağlayabilecek,

-İletişim becerisi yüksek,

-Sırt çantası ile gezmeye hazır gençlere öncelik tanınacaktır. 

Başvurular 10 hazirana kadar devam edecektir. Seçilen gençlerle 15 haziranda e-posta aracılığı ile iletişim kurulacaktır. 

Başvuru için Tıkla

Sorularınız için derneğimizin e-posta adresi: botkad14@gmail.com

Instagram adresimiz: botkaddernegi

Derneğimiz adına başvurunuz için teşekkür ederim

Hakan Kayakoparan

Dernek Başkanı

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-InstagramFacebookTwitterThreadsTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap