• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Depremzedelere Ücretsiz Psikolojik Destek Sağlayan Platformlar

Ülkemizin Kahramanmaraş ilinde yaşanan ve 10 illi derinden etkileyen büyük depremler etkilerini hala sürdürüyor. Ülke olarak bu zorlu dönemde büyük bir savaş veriyor, acılarımızı paylaşıyor ve yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Günlük yaşama dönülmesiyle beraber tüm problemlerin unutulacağı anlamına gelmiyor. Geriye çok büyük travmalar ve korkular kalıyor.  Özellikle de depremden etkilenen çocuklar için yaşanan bu olayların hayat boyu büyük bir travma olarak kalabileceğini biliyoruz. Ülkemizdeki psikolojik danışmanlar ve psikologlar da bunu düşünerek depremzedelere ücretsiz psikolojik destek verebileceklerini açıkladılar. Erasmus Plus Türkiye ailesi olarak sizlerle bu platformları buluşturmak istedik. Siz de çevrenizdeki depremzedeler ile paylaşabilir ve bu desteklerden faydalanmalarına yardımcı olabilirsiniz.

1.Ev Okulu Derneği

Ev Okulu Derneği, genç, dinamik, alanında uzman kadrosuyla Türkiye’nin en fazla takipçi kitlesine sahip sivil toplum kuruluşudur. İnternet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Ev Okulu Derneği Tel: 0537 430 43 02 / 0530 223 74 33

Ev Rehberliği Bilgi ve Danışma Hattı: 0530 072 69 82

Esentepe Mahallesi, Mithat Ulu Ünlü Sokak No: 20/B D:1 Şişli / İstanbul

2.Hiwell

Hiwell, 100.000’den fazla danışanın tercihi olan online terapi ve psikolojik danışmanlık platformudur. 500’ü aşkın uzman psikoloğuyla Hiwell; kaygı, stres, mutsuzluk, cinsel sorunlar, depresyon, ilişki ve iş sorunları ve diğer çeşitli ruh sağlığı sorunları ve esenlik ihtiyaçları için online psikoterapi hizmeti sağlar. İnternet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

E-mail: hello@hiwellapp.com

Büyükdere Caddesi No:199, Levent 199, İstanbul, 34330 İstanbul

3.Kidolog

Yaşama katılabilecek en güzel değerin bir insan yetiştirmek olduğu düşüncesiyle kurduğumuz Kidolog, gebelik öncesi ve sonrası dönemlerde ebeveynlere 11 farklı kategoride 7/24 güvenli danışmanlık hizmeti veren online platformdur. İnternet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Whatsapp: +90(850) 840 11 39

E-mail: info@kidolog.com

Yenişehir Mahallesi Ulubatlı Sokak Teknopark No:3 Kırıkkale

4.Evimdekipsikolog

Evimdekipsikolog.com, hayatın zorlukları ile mücadele ederken psikolojik danışmanlık almak isteyen herkese, her yerde erişilebilir, kolay ve uygun maliyetli uzman desteği sağlayan dijital bir platformdur. İnternet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Tel:  0 850 304 59 72

E-mail: destek@evimdekipsikolog.com

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Çifte Havuzlar Mahallesi Eski Londra Asfaltı Caddesi No: 151/1C Kapı No:20 Esenler/İstanbul

5.Terappin

Misyon: Terapiyi herkes için 7/24 ulaşılabilir kılmak, kişinin ihtiyacına uygun terapi hizmeti sunmak, katma değerli sistemle kullanıcı odaklı bir yapı oluşturmak, pozitif psikoloji ve mental iyi oluşu sürdürülebilirlik çerçevesinde yaygınlaştırmak. İnternet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

6.Peace Therapist

Peace Therapist, B2B ve B2C psikolojik terapi çalışan bir platformdur, ihtiyacı olan herkese 3 dilde (İngilizce, Arapça ve Türkçe) çevrimiçi psikolojik destek sağlar, bir mülteci ekibi tarafından ücretsiz olarak sağlanan sosyal bir girişimdir. İnternet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Tel: +90 505 854 40 88

E-mail: info@peacetherapist.com

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram, FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap