• awesome images 0(506) 281 08 09
 • info@eplusturkiye.org
 • Anasayfa
 • Almanya'da DAAD Staj Bursu Fırsatı - E+ Türkiye

Almanya’da DAAD Staj Bursu Fırsatı

Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından sunulan bu staj programı, Almanya’da bir üniversitede staj yapmak ve uluslararası bir deneyim kazanmak isteyen öğrencilere yönelik bir burs imkanı sunuyor. Eğer siz de Almanya’da eğitim almak ve kariyerinize uluslararası bir boyut katmak istiyorsanız, bu fırsat tam da size göre!

DAAD, Helmut Schmidt Programı aracılığıyla, gelişmekte olan ve ortaya çıkan ülkelerde iyi yönetimi ve sivil toplum yapılarını desteklemeye katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Staj Bursu Detayları

Veren Kuruluş: Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD)

Burs Adı: DAAD Staj Bursu

Hedef Ülke: Almanya

Staj Süresi: Genellikle 1 ila 3 ay arasında değişebilir.

Son Başvuru Tarihi: Tüm yükseköğretim kurumları için başvuru dönemi 1 Haziran – 31 Temmuz 2023 tarihleri arasındadır.

 • Sosyal, siyasal ve ekonomik gelişim için özel öneme sahip disiplinlerde geleceğin liderlerine lisansüstü kurslar sunar.
 • Onları ev bölgelerindeki sorumlu pozisyonlara hazırlar ve demokratik olarak yönlendirilen ve sosyal eşitsizlikleri aşmayı hedefleyen ekonomik ve sosyal kurumların kurulmasına katkıda bulunur.

Kimler Başvurabilir?

DAAD Staj Bursu, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini hedefleyerek genç yetenekleri desteklemeyi amaçlamaktadır. Farklı akademik disiplinlerden öğrenciler başvuru yapabilirler. Burs programı, Almanya’da bir üniversitede araştırma veya uygulamalı bir staj yapmak isteyen tüm uluslararası öğrencilere açıktır.

 • Gelişmekte olan ülkelerdeki mezunlar (lisans veya eşdeğeri),
 • İyi bir kalifiye birinci üniversite diplomasına ve sosyal ve siyasal bilimler, hukuk, ekonomi, kamu politikası ve yönetim alanlarında ortalamanın üstünde notlara (üç üstü) sahip olanlar,
 • Ev ülkeleri/bölgelerinin sosyal, siyasal ve ekonomik gelişimine aktif katkıda bulunmaya istekli olanlar,
 • Program için ilgili olan pratik deneyime (mesleki deneyim, staj, siyasi/sosyal katılım) sahip olanlar,

Bursun Avantajları

Bu staj bursu, katılımcılara bir dizi avantaj sunmaktadır:

Uluslararası Deneyim: Almanya’da üst düzey üniversitelerde staj yaparak farklı bir kültürde akademik deneyim elde edersiniz.

Akademik İlerleme: Almanya’daki prestijli üniversitelerde çalışmak, akademik ve profesyonel gelişiminize katkıda bulunacaktır.

Kültürel Zenginlik: Almanya’nın zengin kültürel mirasını keşfederek unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı elde edersiniz.

Başvuru Süreci

Eğer bu heyecan verici staj bursu fırsatından yararlanmak istiyorsanız, resmi başvuru sürecini başlatmak için bu linkten başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru için belirtilen tarihleri dikkatle takip etmeyi unutmayın, çünkü başvurular sınırlı bir süre içinde kabul edilecektir.

Almanya’da DAAD Staj Bursu, Almanya’da bir üniversitede staj yapmak isteyen uluslararası öğrencilere muhteşem bir fırsat sunuyor. Eğitim ve kariyer hedeflerinizi Almanya’da gerçekleştirmek istiyorsanız, bu burs programı sizin için bir adım olabilir. Başvurunuzu zamanında yaparak geleceğinizi şekillendirmeye başlayın!

NELER FİNANSE EDİLEBİLİR?

Aşağıda listelenen ve DAAD tarafından seçilen lisansüstü kurslardan birinde akademik eğitim, 2024 Eylül/Ekim’inden itibaren gerçekleştirilecektir. Kurslar uluslararası odaklıdır ve çoğunlukla İngilizce olarak sunulmaktadır.

Programın tüm bursiyerleri, eşlik eden destek hizmetlerinden faydalanır. Bu hizmetler, ilgili çalışma yerlerindeki program koordinatörleri tarafından sağlanır.

Bursiyerler, kendileri için özel olarak düzenlenen etkinliklerden ve seminerlerden yararlanır. Ayrıca diğer uluslararası bursiyerlerle yakın ilişki kurma imkanına sahiptirler.

Bütün bursiyerler, üniversite harçlarını ödemekten muaf tutulurlar.

Bursiyerler aşağıdaki hizmetleri alacaklardır:

 • Alman yüksek öğretim kurumlarında lisansüstü kurslar için (şu anki kur üzerinden hesaplanan) aylık 934 Euro burs,
 • Almanya’da sağlık sigortası kapsamı.

Not: Bu blog yazısı, Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından sunulan staj bursu ilanına dayanmaktadır. Başvuru süreci ve diğer detaylar için ilgili başvuru linkini ziyaret etmeyi unutmayın.

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram,FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap