• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • 2023 Sandras Gökyüzü Gözlem Etkinliği - E+ Türkiye

2023 Sandras Gökyüzü Gözlem Etkinliği bu sene 13-16 Temmuz tarihleri arasında bu güzel etkinliği tarihi değeri çok yüksek olan Sandras dağında(Muğla) üçüncü kez gerçekleştirilecektir.

Başta çocukları olan anne babalara sesleniyorum, bu tür etkinliklere katılın, yavrularınız doğayı keşfetsin, çam ağaçlarının arasında koşsunlar oynasınlar. Zamanı gelince öğretmenlerden gökyüzünü öğrensinler, o çok merak ettikleri kara delikler hakkında bilimsel bilgiyi yetkili kişilerden öğrensinler. Sözün özü sizin canınız böyle bir etkinliğe katılmak istemiyorsa da çocuklarınız için katlanın. Çünkü onlar geleceğimiz için çok önemli.

İzin günlerinizi bugünden saptayın, unutmayın etkinlik ücretli değil, yani gönüllü gökyüzü fotoğrafçılarının organize ettiği bu etkinlik sizin paranızı almak için yapılmıyor, siz ve çocuklarınız için yapılıyor. Sadece Beyağaç belediyesi tuvaletlerin temizliği ve çöplerin düzgün toplanması için 50-100 TlL yöresinde az bir ücret alıyor. Bunu da iyi ki yapıyorlar, etkinlik sırasında tuvaletler tertemiz oluyor. Belediye başkanımız Sevgili Mustafa Akçay’a çok teşekkür ediyoruz.

Belirli bir amaç doğrultusunda bir araya gelen gökyüzü fotoğrafçılarının kendilerine özgü çalıştıkları bir işleri var. Fakat hepsinin ortak bir hobisi var, gökyüzünü çok seviyorlar ve onu görüntülemek için sürekli bilgilerinin paylaşıyorlar. Sizler ve çocuklarınız için hobinin ne kadar önemli olduğunu etkinlik sırasında öğreniyorsunuz. Bu tür dostlarımın içinde bir tane kötü karaktere sahip kimseyi görmedim, hepsi arkadaşları için ellerinden geleni gerçekleştirmeyi amaç edinmişlerdir.

2023 Sandras Gökyüzü Gözlem Etkinliği , Beyağaçlı kadınlar kurdukları birlik sayesinde enfes, lezzetli güzel yemekler yapıyorlar. Özellikle gözlemeleri ve tarhana çorbalarının tadına bakmak için her öğün yemek için sıraya gireceksiniz. Etkinlik alanında satışı yapılacak her türlü içecek ve yiyeceğin fiyatları önceden ilan edilecektir. Bu konuda meraklı olanlar SkyIsDerman web sayfamızı ziyaret edebilirler. Şu anda henüz bilgileri güncelleme olanağı bulamadık ama etkinlikten bir hafta önce her şey hazır olacak.

Bu sene bir çok açıdan çok yoğun geçti, huzurlu bir kaç gün geçirmek istiyorsanız 2023 Sandras Gökyüzü Gözlem Etkinliğinde bizimle beraber olursunuz. 

Yazan : Ethem Derman.

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram, FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap