• awesome images 0(506) 281 08 09
 • info@eplusturkiye.org

Fransa Kısa Dönem ESC Projesi

Fransa’nın Nomeny şehrinde 06/07/2024 – 20/07/2024 tarihleri arasında toplam 2 hafta olarak gerçekleşecek olan Fransa Kısa Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Nomeny şehrinin tarihi ve kültürel mirasını korumasına ve geliştirmesine yardımcı olmanıza ihtiyacı var! Altı yıldır, Nomeny sakinleri her yaz gönüllüleri ağırlıyor: Nomeny kalesinin kalıntılarına müdahale ederek buranın yerel ölçekte gerçek bir yaşam ve toplantı alanı haline gelmesini sağladılar. Gönüllüler 2020 ve 2021 yıllarında Tarihi Anıt olarak sınıflandırılan Saint-Etienne de Nomeny Kilisesi’nin kapı ve pencerelerinin bakımı üzerinde çalıştı. Gönüllüler iki yıldır kalenin kenarındaki eski bir duvarı restore ediyor. Bu yılın hedefi çalışmaları sonuçlandırmak ama aynı zamanda kasabanın mirasına değer kazandırma ve tarihsel aracılık mekanizmaları yaratmak! Profesyonel bir mirasçının eşliğinde bu site, geleneksel duvarcılık tekniklerini keşfetmeniz (veya derinleştirmeniz) için bir fırsat olacaktır.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Çadırlarda konaklayacaksınız. Uyku tulumlarınızı ve yatağınızı unutmayın! Tuvaletler, duşlar ve mutfak kampın yakınındaki belediye binası tarafından sağlanacak. Konaklamaları süresince oyuncu ve oyuncu olacak gönüllülerin her biri günlük görevlere (alışveriş, yemek pişirme, depolama ve temizlik…) katılacak, rotasyonun organizasyonu ise orada bulunan animasyon ekibi ile yapılacak. Amaç, özerklik kazanmak ve iyi bir kolektif işleyiş sağlamak için herkesin bireysel olarak hareket etmesini sağlamaktır.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Bu projeye kaydolmak için teknik beceriye gerek yok, herkesi bekliyoruz! Bu restorasyona ek olarak eski Nomeny kalesinin geliştirilmesine de katılacağınıza güveniyoruz. Sanatsal yaratımlar, açıklayıcı paneller, dijital teknolojinin kullanımı… Karar size kalmış! Şehirden bir grup genç size yardım etmek için orada olacak.

KATILIMCI PROFİLİ

Ekibinizle iletişim kurabilmeniz için temel İngilizce becerilerine ihtiyaç duyulacaktır. Motivasyon beyanı İngilizce yazılmalıdır.

Fransa Kısa Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Nomeny, Fransa

Proje Faaliyet Tarihi: 06/07/2024 – 20/07/2024

Son Başvuru Tarihi: 05/07/2024

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Tarih

Tem 06 - 20 2024

Zaman

Tüm Günler

Pasaport Türü

Bordo Pasaport,
Yeşil Pasaport / Schengen (Geçerli Vizesi veya Vatandaşlık olan)

Ülke

Fransa
Proje Türü

Güncel Diğer Projeler

Haziran 2024
Temmuz 2024
Etkinlik bulunamadı!
Daha Fazla Yükle