• awesome images 0(506) 281 08 09
 • info@eplusturkiye.org
erasmusplusprojeleri

Avusturya Uzun Dönem ESC Projesi

Avusturya’nın Salzburg şehrinde 01/09/2024 – 30/06/2025 tarihleri arasında toplam 42 hafta olarak gerçekleşecek olan Avusturya Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Gençlik ve kültür merkezimiz 25 yıldır güzel Salzburg şehrinde gönüllülük projeleri için gençleri ağırlıyor. Merkezimiz, 10-18 yaş arası bireylerin kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, destek bulabilecekleri, özgünlüklerini kutlayabilecekleri ve boş zamanlarını değerlendirebilecekleri bir karşılama alanıdır. Müzik stüdyosu, spor odası, mutfak, dış alan, etkinlik odası, sahne gibi farklı mekanlar sunuyor, turnuvalar, oyunlar, açık sahneler, konserler, kendi radyo programımız, atölyeler ve ihtiyaç halinde okul desteği gibi etkinlikler düzenliyoruz. Gençlik ve kültür merkezimizde çeşitliliği kucaklıyor ve cinsel yönelimleri veya cinsiyet kimlikleri ne olursa olsun tüm genç bireylerin gelişebileceği destekleyici bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Herkes için eşitliği ve güçlenmeyi teşvik eden LGBTQIA+ topluluğunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Misafirperver bir alanda gönüllü olmak için bize katılın. Çeşitliliği kucaklamak, eşitliği teşvik etmek ve genç bireyleri güçlendirmek.

Aktivite Süresince Eğitim

Avusturya’da gönüllüler için Varışta eğitim ve Ara dönem eğitimi vardır. Gönüllü, merkez için radyo programları oluşturmakla ilgileniyorsa, temel bilgileri öğrenmek için yerel bir radyo istasyonundan sunulan bir radyo atölyesi ziyaret edilebilir. Bunların tüm masrafları ev sahibi kuruluş tarafından karşılanır. Ayrıca, gönüllüler kaldıkları süre boyunca Almanca dil kurslarını ziyaret etme fırsatına sahiptir. Dil kurslarının masrafları kısmen ev sahibi kuruluş tarafından karşılanır.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Yerel konaklama, merkeze sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde sağlanmaktadır. Ayrıca, proje süresince ev sahibi kuruluş tarafından ulaşım için kullanılabilecek bir gönüllü için kendi bisikleti sağlanır. Ayrıca gönüllü, ev sahibi kuruluştan aylık yemek parası alır.

KATILIMCI PROFİLİ

Gençlerin gelişimi, kültürel faaliyetler ve kapsayıcılık ile ilgilenen tutkulu gönüllüleri memnuniyetle karşılıyoruz. İyi iletişim becerileri, sorumluluk, empati, yaratıcılık ve güvenli ve kapsayıcı bir ortamı teşvik etme yeteneği önemli becerilerdir. Gönüllüler, “genel gençlik merkezi zamanlarında” uygulanabilecek proje ve faaliyetler için kendi fikirlerini geliştirme fırsatına sahiptir. Merkezin ziyaretçileri ile iletişim kurabilmek için temel Almanca bilgisine sahip olmaktan memnuniyet duyarız. Ekibimize katılın ve Salzburg’daki gençlerin yaşamları üzerinde olumlu bir etki yaratın.

Avusturya Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Yeri: Salzburg, Avusturya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/09/2024 – 30/06/2025

Son Başvuru Tarihi: 01/08/2024

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.erasmusplusturkiye.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki Yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla!
-Facebook grubumuz için tıkla!
-Telegram grubumuz için tıkla!
-Whatsapp Duyuru Kanalımız için tıkla!
-Twitter hesabımız için tıkla!
-Threads hesabımız için tıkla!
-Linkedin hesabımız için tıkla!

Diğer projeler için tıkla!

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Etiketler:,

Tarih

Eyl 01 2024 - Haz 30 2025

Zaman

Tüm Günler

Pasaport Türü

Bordo Pasaport,
Yeşil Pasaport / Schengen (Geçerli Vizesi veya Vatandaşlık olan)

Ülke

Avusturya
Proje Türü

Güncel Diğer Projeler

Temmuz 2024
Ağustos 2024
Etkinlik bulunamadı!
Daha Fazla Yükle

Yorum Yap