• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • IAESTE Staj Programı - E+ Türkiye

IAESTE staj programı 80 üzeri ülkeden, her sene 4000’den fazla stajyer değişimini  gerçekleştirmektedir..

Uluslararası Teknik Deneyim Değişim Derneği, IAESTE akademik, endüstriyel ve öğrenci çıkarlarını temsil eden bir ulusal komiteler birliğidir.

Yurt dışında kariyerinize yönelik profesyonel stajlar, sosyal ve kültürlerarası resepsiyon programları, uluslararası ağ oluşturma ve dünya çapında 80’den fazla ülkede diğer kariyer ve işveren markalama etkinlikleri aracılığıyla 4000 öğrenciye, 3000 işverene ve 1000 akademik kuruma hizmet veriyor.

IAESTE Staj Programı

Aşamalar:

Staj Portalına kaydolmanız gerekiyor.Başvurmak istediğiniz stajın referans numarasıyla birlikte kayıt yaptırdığınızı bildirmek için ulusal ofisinizle iletişime geçin (LÜTFEN DİKKAT: ÜYE OLMAYAN bir ülkeden veya İngiltere ve Galler’den bir öğrenciyseniz, burayı kullanarak açık staj başvurusunda bulunabilirsiniz.)

Lütfen aynı anda 3’ten fazla staj başvurusunda bulunmayın. Süreç boyunca size rehberlik edecek Ulusal Komiteniz ile iletişimde olun.

Lütfen belirli ücretlerin gerekli olabileceğini unutmayın. Tüm süreçle ilgili ayrıntılı talimatlar burada bulunabilir.

Türkiye IAESTE Staj ve Gönüllülük programı Türkiye Ulusal Komitesi İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Neden IAESTE?

Öncelikle, IAESTE değişim programı aracılığıyla bir stajyeri kabul ederek ülkemizden bir öğrencinin de yurt dışında staj yapmasına imkân tanıyan karşılıklı bir programın parçası olursunuz. Böylelikle gelecekte daha fazla uluslararası tecrübeye sahip mühendisler, mimarlar ve teknik çalışanlar yetişecektir.

IAESTE stajyerleri, uluslararası niteliklere sahip kalifiye insan gücüdür. Çalışma ekibinin içerisinde farklı kültürden gelen bir stajyerin bulunması, hem firma çalışanları hem de yöneticileri açısından da farklı bir deneyim sunar ve takım yönetimi becerilerinin gelişmesine katkı sağlar.

IAESTE aracılığıyla, bir kurum, ihtiyaçları doğrultusunda tecrübeli ve yetenekli stajyerlere ulaşabilir. Kurumlar, kontenjan sağlarken, stajyerin sahip olması gereken nitelikleri, tecrübeleri ve bilmesi gereken yabancı dilleri ayrıntılı olarak belirtebilirler. IAESTE, kurumun bu ihtiyaçlarını karşılayabilecek stajyeri bulabilir.

IAESTE stajyerleri, motivasyonu yüksek ve gerçek anlamda çalıştıkları kuruma katkıda bulunmayı hedefleyen öğrenciler olarak stajları boyunca anlamlı işler yapmak istemektedirler. Kariyer planlaması çerçevesinde, tecrübelerine yurtdışı stajı da dâhil etmek isteyen bu öğrenciler sayesinde kurumlar da farklı kültürlere ait çalışma disiplinlerini öğrenerek küreselleşen dünyada almak istedikleri yeri tayin edebilirler.

Kurumlar, staj süresini ihtiyaçlarına yönelik belirleyebilmektedir.

IAESTE, kurumlara gelecekteki çalışanlarını seçebilecekleri uluslararası bir “ağ” ve işe almadan önce yabancı stajyerleri deneme şansı sunmaktadır.

Uluslararası alanda faaliyet gösteren kurumlara, daha sonra dış temsilciliklerinde görev verebileceği potansiyel çalışanlara ulaşma şansı sunar.

Kurumların çalışanlarına yabancı stajyerlerle birlikte çalışma fırsatı sunarak, çalışanların yabancı dil bilgilerini iş ortamında da kullanacakları bir ortam sağlamış olurlar.

IAESTE Staj Programı

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Daha fazla blog yazısı okumak için buraya tıklayın.
Merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz.

IAESTE Staj Programı

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram,FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!

Yorum Yap