• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Erasmus+ Camp 2 | 30 Eylül-1-2 Ekim | Sarıyer, Istanbul - E+ Türkiye

Erasmus+ Turkiye olarak yaptığımız paylaşımlar ve çalışmalar ile sizlere; yurt dışı fırsatlarından, projelerden, sosyal sorumluluk ve gönüllülük bilincini paylaşacağımız, deneyimlerimizi aktarabileceğimiz bir kamp organizasyonu yapıyoruz! 

Deneyimlerimizi aktaracak, sizlerinde deneyim kazanmasını amaçlıyoruz. 2. defa düzenlediğimiz bu konsept ile sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

Tarih: 30 Eylül- 2 Ekim

Yer: Giritli Çiftliği, Sarıyer 

Ücret: Kamp Kombine 2 gece 3 gün 150tl

Tek Gün Cumartesi Konaklama 100 TL 

Günübirlik giriş 50tl

2 kişilik bungalov 800tl

Daha önce kamp yapmadıysan, ücretsiz yurtdışı fırsatlarından haberdar olma imkanın olmadıysa ‘Artık doğayla buluşmanın zamanı geldi, hem doğayla buluşup hem de birçok yurt dışı fırsatı hakkında bilgi sahip olmak istiyorum.’ diyorsan, seni mutlaka bu kampa katılmaya davet ediyoruz. Seyahatlerdeki deneyimler üzerine uzun uzun sohbet edebileceğimiz bir kamp olacak.

Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurabilmek için de sürpriz oyunlarımız var. Ayrıca, sahip olduğunuz deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi başkalarıyla paylaşma imkanı da bulabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar:

– 2 Gece 3 Günlük Kamp Alanı Kullanımı / Tesis Hizmetleri

– Kamp Etkinlikleri

– Proje Similasyon Workshop

– Erasmus+ Program Bilgilendirmesi

– Motivasyon Mektubu ve Europass Cv Hazırlama

– Avrupa Dayanışma Programı (ESC)

– Çoğu yurtdışı fırsatları hakkında bilgilendirme

– Sabah Egzersizleri

– Doğa Yürüyüşü

Fiyata Dahil Olmayanlar:

– Kendi özel harcamalarınız

– Yeme/İçme

– Ulaşım

– Kamp Ekipmanları

Kampla ilgili tüm detayları okuduktan sonra sayfanın aşağısında bulunan “ÖN BAŞVURU FORMUNU” doldurarak kampa kayıt yaptırabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra sizlerle kesin kayıt için iletişime geçilecektir. Sınırlı kontenjan olması nedeniyle elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz. (Form yazının en altında ulaşabilirsiniz)

YARARLI BİLGİLER

KAMP ALANI HAKKINDA

İstanbul’da yakınlık anlamında kamp yapılacak yerler arasında olan yerin en büyük artısı yürüme mesafesinde bulunan deniz ve ormana ev sahipliği yapması. Gün içerisinde Rumeli Feneri’ni ya da Rumeli Kalesi’ni ziyaret edebilir, orman yolunu takip ederek kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.

Kamp alanında elektrik, wc, yiyecek ve içecek temin edilecek büfe mevcuttur. Alanda bulunan ve yemek servisi yapan restoranda yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Kamp boyunca yiyeceklerinizi yalnızca emniyetli kamp ocaklarında veya belirlenen yerlerde yakılacak ateşler ile kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi dilerseniz kamp alanından da ücreti mukabilinde temin edebilirsiniz.

Bölgede telefon hattı çekmektedir. Ortak alanda wifi mevcut olup ücretsiz kullanabilirsiniz.

Organizasyona özel belirlenen alanda, direkt olarak yerde ateş yakmak yasaktır. Ateş kovasıyla ateş yakabilirsiniz. Sadece önceden belirlenen yerlerde ateşi yakılacaktır.

Çadırlar için yer gösterme işlemi alana geldiğimizde görevli arkadaşlarımız tarafından yapılacaktır. Bize ayrılan alanlara çadırlarımız kurulacaktır.

KAMP ALANINA ULAŞIM

İstanbul İçi Ulaşım (Toplu taşıma ile gelecekler)

Kamp alanına toplu taşıma ile gidecek arkadaşlarımız için kamp alanına seferi olan hat; Hacı Osman metrodan kalkan 150 numaradır. En yakın Kale Caddesi durağında inerek ortalama 15 dakikalık bir yürüyüş ile kamp alanına ulaşabilirler.

Şehirler arası otobüs kullanacaklar:

Diğer şehirlerden otobüs ile gelecek misafirlerimiz için Alibeyköy otogarına gelinerek oradan 47L otobüs hattına binilecektir. Hacı Osman metrosunda inilerek 150 otobüs hattına binilecektir. Rumeli Feneri durağında inerek yaklaşık 15 dakika yürüyüş ile kamp alanına ulaşabilerler.

Yüksek Hızlı Trenle gelecek misafirler :

Hızlı tren ile gelen misafirlerimiz Yenikapı istasyonunda inerek, M2 metrosu ile Hacıosman yönüne binecekler. Metrodan Hacıosman durağında inecekler. Bu duraktan yaklaşık 1 dakika yürüyerek Hacıosman metro durağından Rumeli Feneri yönüne 150 nolu hatta binilerek Havantepe yolunda inecekler. Buradan yaklaşık 20 dakikalık yürüyüş ile kamp alanına ulaşabilirler.

Özel aracıyla gelecek misafirler :

Kamp alanına özel aracı ile gelmek isteyen misafirlerimiz için Sarıyer’den Garipçe yolunu takip ediyorsunuz. Koç üniversitesini geçtikten yaklaşık Havantepe otobüs durağının solunda Giritli çiftliği tabelasını görüp giriyorsunuz. Yaklaşık 2 km sonra çiftliğin giriş kapısını göreceksiniz.

Kamp alanının adresi: Rumelifeneri, Çiftlik Cd. No:23, 34450 Rumelifeneri Köyü/Sarıyer/Sarıyer/İstanbul

Adresi kullanabilirsiniz 

– Ulaşım Postu  –

İlerleyen günlerde ulaşım postu paylaşılacaktır. Aracında boş yer olan kişilerle iletişime geçerek etkinlik alanına birlikte gelebilirsiniz.

KAMPA GELİRKEN YANINIZDA GETİRMEYİ UNUTMAMANIZ GEREKENLER

Önerilen Kamp Malzemeleri Listesi

* Mevsime uygun çadır

* Mevsime uygun uyku tulumu – yoksa eğer battaniye

* Mat

* Kamp sandalyesi

* Kişisel ihtiyaçlar ve yiyecek içecek

* Atıştırmalık

* Varsa kullanılan ilaçlar ve ilk yardım kiti

Getirilmesi önerdiğimiz materyaller

o El feneri veya kafa lambası 

o Termos veya termos bardak

o Tuvalet kağıdı veya peçete

o Islak mendil

o Güneş gözlüğü

o Güneş kremi

o Sinek kovucu sprey

o Kişisel temizlik malzemesi

o Matara veya su şişesi

o Fotoğraf makinesi

o Kitap

o Kamp sandalyesi ve hamak

o Küçük seyahat yastığı

o Polar sweat veya hırka (kalın) – akşamları serin oluyor alanda üşüyebilirsiniz

o Eşofman

o Yağmurluk

o Çorap

o Terlik veya sandalet

o Trekking botu veya spor ayakkabı

o Pantolon

o Power bank & Şarj aleti (Çadır kuracağınız hemen yan taraflarda elektrik yerleri bulunmaktadır telefonlarınızı şarj edebilirsiniz)

(Plastik ve karton kullanımını azaltıp doğayı korumak adına kendinize ait kaşık, çatal, tabak, termos veya termos bardaklarınızı getirmenizi rica ederiz.)

Yukarıda önerilen seyahat malzemelerini zorunlu olarak getirmek durumunda değilsiniz. Daha kolay ve keyifli bir kamp geçirebilmeniz adına sizleri düşünerek hazırlanmış bir listedir. Bu listenin haricinde getireceğiz malzemeler tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Sadece kampta kullanacağınız en faydalı eşyaları almanız fazla yük taşımamanız açısından önemlidir.

Eşyalarınızın sorumluluğu tarafınıza aittir ve Bi’Yol Organizasyon ve Erasmus Plus Turkıye  hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Getireceğiniz kamp malzemeleri için sırt çantası kullanmanız önerilir. Sırt çantanızın yanında fazladan küçük bir sırt/omuz çantası veya bel çantası getirirseniz içine çakı,çakmak,fener,cüzdan fotoğraf makinası, telefon gibi özel eşyalarınızı koyabilir, çadırınıza büyük çantanızı bırakıp küçük çantayla doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz…

İlk defa kamp yapacaklar için : https://baskayol.com/ilk-defa-kamp-yapacaklara-11-oneri/

KONAKLAMA

Kampta konaklamayı kamp çadırı ve mini bungalovlarda ile yapılacaktır. Dilerseniz kendi çadırınız ile gelebilir veya çadır kiralayarak çadırda konaklayabilirsiniz. 

Tesis içerisinde 4 adet 2 kişilik Bungalov bulunmaktadır. 2 Gecelik fiyatı 2 kişi için 800 TL’dir. Bungalovlar içerisinde yatak (battaniye, nevresim,yastık bulunmaktadır) , elektrik, aydınlama ve priz bulunmaktadır. Dilerseniz siz kendi malzemelerimizi getirebilirsiniz. Hizmetten faydalanmak için bizimle özelden iletişime geçebilirisiniz.

Hizmet iletişim numarası: 0506 281 0809

EKİPMAN KİRALAMA

Kampa gelecek ancak ekipmanı olmayan arkadaşlarımız bizden günlük ekipman kiralayabilirsiniz.

Ekipmanlarımız hijyen ve pandemi kurallarına uygun bir şekilde temizlenmektedir. Sınırlı sayıda bulunan ekipmanlar için önceden ödemesini yaparak ayırtmanız gerekmektedir.

İlerleyen günlerde fiyatlandırmalar belli olacaktır. Çadır + Mat kiralayabilirsiniz.

2 Gece konaklama için 2 Kişilik çadır + 2 mat : 150 TL’dir.

Sınırlı Sayıda bulunan ekipmanlar için mutlaka kamptan önce yerinizi ayırtın.

KAMP ÜCRETi

Kampa katılım ücreti kişi başı 150 TL’dir. (Erken kayıt fiyatı 26 Eylül sonrası 175 TL fiyat olacaktır.)

18 yaşından ufaklar kampa aile bireyleriyle veya aile izin belgesiyle birlikte katılabilir.

(Ücret Cuma girişi ve Pazar günü ayrılmayı kapsamaktadır.)

– Ödemeler için kredi kartı geçmemektedir. Kamp alanındaki tüm ödemeler nakit olarak girişte yapılmaktadır.

Etkinlik ücretini gönderenler etkinliğe katılımı öncelik alınacaktır. Kontenjan kalmaması durumunda kapıda giriş yapılmayacaktır. 

1 Günlük konaklama 100 TL’dir. Dileyen misafirlerimiz tek gün gelebilirler. (Erken kayıt fiyatı 26 Eylül sonrası 175 TL fiyat olacaktır.)

GÜNÜ BİRLİK GİRİŞ (KONAKLAMASIZ)

Sizden gelen talepler üzerine etkinliğe Günü-Birlik girişte yapılacaktır. Sabah saat 10.00 sularında gelip konaklama yapmadan alandan ayrılabilirsiniz. Ücretimiz kişi başı 50 TL’dir.

KAMP SIRASINDA YAPILACAK FAALİYETLER

Atölyelerin programı aşağıda bulunan programdan ulaşabilirsiniz.

Etkinlikler:

Doğada kalma ve temel kampçılık atölyesi

– Kamp Malzemeleri ve Doğada giyim

– Sırt çantasının hazırlanması

– Kamp yeri seçimi ve kamp kurulması

– Ateş bilgisi ve ateş yakma

Erasmus+ Programı bilgilendirmesi 

– 2021-2027 yılları arasında Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Birliği ve AB ile iş birliği içerisinde bulunan ülkelerde uygulanan Erasmus+ Programı nedir?

– Program kimler için fırsatlar sunmaktadır?

– Program sadece toplumun genelinin bildiği öğrenci hareketliliği midir?

– Başvurular nasıl yapılır?

– Projelerde neler yapılır?

– Avrupa’da 5-21 gün arasında ücretsiz kalabilmenizi ve sosyal çalışmalar gerçekleştirmenizi sağlayan; sizden dil, öğrencilik, eğitim, sınav vb. şartlar istemeyen Gençlik Değişimi projeleri nedir? Katılım ve başvuru nasıl sağlanır?

Motivasyon Mektubu ve Europass CV Hazırlama-Başvuru Tüyoları

– Motivasyon mektubu nedir?

– Europass CV nedir? Özellikleri, artıları nelerdir? Nerede kullanılır?

– ESC projelerine başvuru yaparken hazırlanması gereken ‘Motivasyon Mektubu’ ve tüm proje türlerinde istenebilen Europass formatında CV nasıl hazırlanır?

– Başarılı ve uygun bir motivasyon mektubu nasıl olmalıdır?

– Bir projeye en doğru şekilde nasıl başvurulur?

– Projelere seçilebilmek için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar nelerdir?

European Solidarity Corps (ESC)-Avrupa Dayanışma Programı hakkında detaylı bilgilendirme 

– Avrupa’da 2 hafta ile 1 yıl süresince ücretsiz kalabilmenizi ve kaldığınız süre boyunca gönüllülük çalışmaları gerçekleştirmenizi sağlayan; sizden dil, öğrencilik, eğitim, sınav vb. şartlar istemeyen ESC projeleri nedir?

– ESC projelerinde; konaklama, yol, yeme-içme ve vize masraflarınız karşılanır. Üstüne üstlük gittiğiniz ülkeye göre belirlenen oranda Euro bazında aylık cep harçlığı alırsınız. Peki, bu program nasıl katılım ve başvuru sağlanır?

Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Bilgilendirmesi

– Öğrenim ve staj hareketlilikleri lisans, yüksek lisans ve doktora gibi yükseköğrenim kademelerinde yapılan hareketlilik tipidir.

– Bu programlar sayesinde öğrenci belirli süreliğine, hibeli ya da hibesiz şekilde eğitimini yurt dışında devam ettirebilir.

– Öğrenim hareketliliği için bulunduğu üniversitedeki müfredat dersleri ile karşı üniversitedeki dersleri eşleştirmelidir.

– Staj hareketliliğinde ise, bölümlerin zorunlu stajlarına saydırılabileceği gibi gönüllü staj olarak da yapılabilir.

– Erasmus diyince ilk akla gelen bu programlar hakkında bilmediklerinizi, yurt dışında öğrenim görmenin zor olup olmadığını, hibeli şekilde gidebilmek için başvuru sürecine dair püf noktaları, verilen hibenin yeterli olup olmadığını ve daha birçok merak edilen yönünü konuşacağız.

Sabah Egzersizi | Yoga

Günün en güzel saatleri olan sabah saatlerinde doğanın tam içerisinde harika bir sabah egzersizine ne dersin?

Doğa Yürüyüşü

Gün içerisinde düzenlenecek atölye çalışmaları ve öğrenilecek birçok yeni bilginin ardından bilgilerimizi sindirmeye gidiyoruz. Doğayla buluşmaya hazır mısın?  Yürüme mesafesinde bulunan Rumeli Feneri’ni ve Rumeli Kalesi gidiyor olacağız.

Ice Breaker Oyunlar ve Energizerlar

Kimseyi tanımadığın için kampa tek gelmekten veya seninle gelecek bir arkadaşın olmadığından dolayı endişeleniyorsa üzülme. Ice breaker oyunlarımız ile birbirimizle tanışacağız, muhabbetin dibine vuracağız.

Yeni bilgileri öğrenirken, atölye çalışmalarına devam ederken dikkatin mi dağıldı? Konstrasyonunu mu kaybettin hiç üzülme energizerlarımız tam sana göre! Gün içerisinde canlanmamızı sağlayacak harika etkinliklerimiz var.

Ateş Başı Sohbetleri (Motivasyon, canlı müzik vb.)

Kampların olmazsa olmazlarından birisi ateş başı sohbetleridir. Hayata dair, projelere katılıma dair motivasyonunu, heyecanını ateşlendirecek kişisel gelişim sohbetlerimiz de olacak. Canlı müziğimiz de var tabii ki.

ETKİNLİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER !

– Erasmus+ Camp herkese açıktır. +18 küçük olanlar aile izin belgesi veya Aileniz ile birlikte de etkinliğe katılabilirsiniz.

– Etkinliğimizin sosyal sorumluluk kısmında ise sokak hayvanları için mama getirmeniz bizler ve yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projesi için çok önemlidir. Görevli ekibimiz ile beraber getirilen hayvan mamalarını toplayarak bölgede bulunan sokak hayvanlarına vereceğiz.

– Tüm aktivite ve eğitimler alanında deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilecektir.

– Tesis içerisinde güvenlik, elektrik prizleri, su çeşmeleri, lavabo ve tuvaletler bulunmaktadır.

– Rahat ve keyifli bir kamp geçirebilmeniz adına organizasyon ekibi olarak etkinlik boyunca sizlere yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.

– Etkinlik tesisi civarında hizmet veren bir market bulunmamaktadır mutlaka etkinlik alanına gelirken alacaklarınızı unutmayınız.

– Özellikle sigara kullananlara belirtmeliyiz ki, ormanda oksijen oranı fazla olduğu için şehirde içtiğiniz miktarın iki veya üç katını tüketebilirsiniz. (Alanda sigara satışı bulunmamaktadır)

– Herhangi bir enstrüman çalma yeteneğiniz varsa enstrüman aletinizi getirip bize eşlik edebilirsiniz.

– Giritli Çiftliğinde çadırların olduğu bölgede telefon çekmektedir. Ortak alanlarda telefonuzu şarj edebilirsiniz. Alanda wi-fi hizmeti vermektedir. Oluşabilecek durumlara karşı yakınlarınıza önceden bu bilgiyi vermenizde faydalı olacaktır.

– Kampımızın açılışı esnasında size dağıtılan bilekliklerinizi lütfen etkinlik bitene kadar kolunuza takıp yemek dağıtımı, eğitim ve eğlenceli faaliyetler gibi programlar boyunca bilekleriniz açık şekilde gösteriniz.

– Evcil hayvan dostlarını yanında getirmek isteyenler yanlarında mutlaka tasma ve ağızlıklarını getirmeyi unutmamalıdır.

– Oluşabilecek durumlara karşı veya sormak istedikleriniz için önceden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Kamp telegram grubuna BURADAN girerek bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

KAMP KURALLARI

* Kamp alanına gelen katılımcılar ilk olarak kayıt masasına uğramalı ve kayıt yaptırmalıdır. Kayıt yaptırdıktan sonra bilekliğinizi almayı unutmayınız.

* Katılımcıların alınan TC kimlik numaraları talep edilmesi halinde Jandarmaya iletilecektir.

* Kamp alanında belirlenen noktalar haricinde ateş yakılması ve ağaç kesimi kuru olsa dahi kesinlikle yasaktır. 

* Ateşli silahlar ve taşınması yasal olmayan maddeler kamp alanında bulunmamalıdır.

* Gece belirli bir saatten sonra  “mutlak sessizlik saati” uygulaması yapılacaktır.

ETKİNLİK PROGRAMI

1.GÜN (30 EYLÜL CUMA):

10.00 – 14.00 Alana Geliş ve Yerleşme

15.00 – 16.00 Açılış konuşması – Tanışma Oyunları

16.00 – 17.00 Kamptan beklentiler – Alan Tanıtımı

– 20.00-20.30 Kamp ateşi Ateş başında ‘’Temel Kampçılık ve Doğada Kalma Atölyesi’’

– 21.00-01.00 Ateş başı sohbet, oyunlar, müzik ve ikram

– 01.00 Mutlak sessizlik

2.GÜN (1 EKİM CUMARTESİ):

09.30 – 10.30 : Sabah Egzersizi | Yoga

10.30 – 12.00 : Kahvaltı Serbest Zaman

12.00 – 13.00 Energizer, Erasmus+ ve ESC Projeleri Bilgilendirmesi

13.00 – 13.45 Serbest Zaman

14.00 – 14.45 Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Bilgilendirmesi

14.45-15.30  Serbest Zaman

15.30-16.30 Motivasyon Mektubu ve Europass CV Hazırlama-Başvuru Tüyoları

17.00-18.00 Proje Simülasyonu

18.00-19.00 Akşam Oyunları (Voleybol, Futbol, Yakar top, Uno, Tabu, Vampir-Köylü etc.)

19.00 – 21.30 Akşam Yemeği

21.30-01.00 Ateş başı deneyim aktarımı / sohbet, müzik ve ikram

01.00 Mutlak sessizlik 

3.GÜN (2 EKİM PAZAR ):

09.30 – 10.30 : Sabah Egzersizi | Yoga

10.30 – 12.00 : Kahvaltı Serbest Zaman

12.00 – 13.00 Yurt Dışı Fırsatları ve Seyahat Etme Kültürü

13.00 – 14.00 Kapanış Oturumu (Soru-cevap)

14.00 – 16.00 Doğa Yürüyüşü

17.00 : Alandan ayrılış

Alanı kullanarak en yaratıcı story atan kişilere ödül (Bizi de etiketleyecek)

KAMPA KATILIM

Erasmus+ Camp 2’ye katılmak istersen aşağıdaki formu doldurması gerekmektedir. Form kampa katılmak isteyen her birey için ayrı ayrı doldurulmalıdır. Ödeme bilgisi form doldurduktan sonra gönderilecektir. Bilet ödeme Outdoora uygulaması üzerinden olacaktır. Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Katılım formu BURADA bulunan formu doldurunuz.

Tursab – 12941

Yorum Yap