• awesome images 0(506) 281 08 09
  • info@eplusturkiye.org
  • Anasayfa
  • Bilim Kadınları Programı - E+ Türkiye

L’Oréal-UNESCO “Bilim Kadınları İçin Programı” Uluslararası Ödülleri 2024 İlanı

1998 yılından itibaren verilmeye başlanan L’Oréal-UNESCO Uluslararası Ödülleri dünya genelinde tanınmış bilim kadınlarını desteklemektedir. Her sene, uluslararası bilim dünyasında Yaşam Bilimleri veya Fiziki Bilimler (her yıl bu alanlardan biri olacak şekilde) alanlarının gelişmesine katkıda bulunan beş bilim kadını bu ödüle layık görülmektedir.

L’Oréal-UNESCO Uluslararası Ödülleri 2024 yılında Yaşam ve Çevre Bilimleri alanlarında verilecektir. Ödüllere uluslararası alanda başarılı bilim kadınlarını aday gösterme işlemi elektronik olarak https://www.forwomeninscience.com adresinden yapılmaktadır.  Aday göstermek için son başvuru tarihi 28 Haziran 2023 olarak bildirilmiştir.

Aşağıdaki beş bölgede çalışan beş seçkin bilim insanı ödül almaya hak kazanacaktır:

-Afrika ve Arap Devletleri

-Asya – Pasifik

-Avrupa

-Latin Amerika

-Kuzey Amerika

Aday gösterilecek olan araştırmacıların belirlenmesindeki faktör araştırmacıların uyruğu değil, çalışmalarını en az son 5 yıldır yürütmekte oldukları yer olacaktır. Beş bölgenin her biri için bir aday seçilecektir. Araştırmacıların her biri için ödül miktarı 100.000 Avro’dur.

2024 yılı L’Oréal – UNESCO Bilim Kadınları Programı Uluslararası Ödülleri başvuru koşullarını öğrenmek ve başvurulabilecek alanlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki dokümanlardan faydalanabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 28 Haziran 2023

BAŞVURU DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN!

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram, FacebookTwitterTelegramWhatsapp Duyuru Kanalı

Erasmus+ ve ESC projeleri için BURAYA tıkla!